У Кропивницькому звітували про роботу молоді політики та лідери громадських організацій області

11 жовтня у  Кропивницькому перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій  Коваленко провів планове засідання ради з питань молодіжної політики при обласній державній адміністрації за участю  членів Ради, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, лідерів молодіжних громадських організацій і студентського самоврядування.

Перед початком  засідання він вручив подяки 12 лідерам та активістам молодіжного  руху від управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації за впровадження інноваційних форм роботи з молоддю, активну громадську позицію і розбудову державної молодіжної політики в області.

Зі звітом про реалізацію заходів державної молодіжної політики за січень-вересень 2017 року, спрямованих на виконання обласної цільової соціальноїпрограми «Молодь Кіровоградщини» на 2016-2020 роки  та забезпечення всебічної підтримки представників молодіжного середовища за напрямками виступила начальник відділу молодіжної політики та виховної роботи управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Ірина Глобенко.

Станом на зараз на території Кіровоградської області проживає 271 189 осіб віком від 14 до 35 років (з них чоловіків 139 012 осіб, а жінок 132 177), що становить 28% від загальної кількості населення області, - відзначила у виступі промовець. - Обсяг фінансування заходів з державної молодіжної політики  за 2017 рік становить 278,0 тис. грн. Протягом  січня - вересня 2017 року  на реалізацію запланованих заходів Міністерства молоді та спорту України,  в тому числі конкурсів та проектів, були залучені  близько 160 тисяч гривень з державного бюджету.

Далі Ірина Глобенко зупинилася на питаннях співпраці з інститутами громадянського суспільства, зокрема МГО, об’єднаними територіальними громадами ОТГ, студентськими радами та профкомами  дає змогу збільшити кількісні та якісні показники реалізації  заходів державної молодіжної політики.

Активністю в роботі  відзначаються молодіжна громадська організація «Курс», Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Школа естетичного виховання модельної агенції «РІМО», громадська організація «Країна – це ти», громадська організація «Психологічного розвитку «Соломон»,телевізійно-інформаційне молодіжне об’єднання «Відкриті двері», регіональний благодійний фонд «Відкрита Україна», Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка»,громадська організація «Обласний жіночий інформаційний центр»,громадська організація «Центр розвитку національних культур «Єдина родина», молодіжний парламент, союз вірмен України в Кіровоградській області,Кіровоградська обласна організація Національної спілки письменників України.

У виступі йшлося також про результативність  масштабних заходівпід час проведення зокрема 15 березня 2017 року  обласного етапу Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України "Труханівська Січ" за участю130 осіб, у  квітні  - правового форуму ГО«Країна – це ти» спільно з Головним територіальним управлінням юстиції, учасниками якого були  350 представників  учнівської молоді області, у травні  обласною державною адміністрацією спільно з Міністерством молоді та спорту України та обласною громадською організацією «Кіровоградський кіш Українського дитячо-юнацького товариства «Січ»за участю  80 осіб з різних областей України - наметового таборування «Чорноліська Січ-2017», де його учасники отримали більше інформації щодо збройної агресії Росії проти України, залучалися до екскурсій, гутірок з історії України, проведення занять з медицини, картографії, туризму, психологічних тренінгів, рухливі ігри, вечірні ватри. У червні   проведено п'ятиденний збір дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у м. Кропивницькому за підтримки голови Кіровоградської обласної державної адміністрації С.А. Кузьменка, в якому взяли участь 300 учасників (29 роїв). Того ж місяця вс. Обознівка, Кіровоградського району відбувся регіональний етап міжнародного фестивалю «Студентськареспубліка» заучастю 130 студентів вищих навчальних закладів області, а 15 серпня  відбувся обласний молодіжний форум «Молодь Кіровоградщини: здобутки, проблеми, перспективи». В заході взяло участь більше 100 осіб з різних районів області та з 3 областей України.

В обговоренні питань порядку денного засідання ради взяли участь і виступили з інформацією про план роботи з реалізації державної молодіжної політики в області на 2018 рік голова Центру розвитку національних культур «Єдина родина» Олена Арутюнян, заступник директора Кіровоградськогообласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Сергій Пугаков, голови ГО «Районний парламент дітей» Олена Калашник та  «Молодіжний табір «Патріот» Світлана Михайленко.

Прес-служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації

Більше фото.

Фото Анатолій Саржевський