Вітаємо переможців ІІ (фінального) етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв

З 25 по 27 вересня 2019 рокуу Чернігівській області було проведено II (фінальний) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Організаторами зльотувиступили: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, Чернігівське обласне управління лісового та мисливського господарства, управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та комунальний заклад «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

Основна метапроведення зльоту: залучення учнівської молоді до природоохоронної та дослідно-експериментальної роботи в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем.

У зльоті взяли участь 24 команди учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти – переможці І (обласного) етапу з усіх регіонів України.

Кіровоградську область представляли: переможці ХІ обласного зльоту учнівських лісництв Кіровоградщини «Юні господарі землі» –вихованці Червоно-Нерубаївського учнівського лісництва приПідлісненській філії комунального закладу «Олександрівське навчально-виховне об’єднання № 2» (Рудік Ярослав, Климків Євгеній, Щупаковський Валентин), керівник Кулик Аліна Олексіївна; Чабан Наталія Володимирівна, голова Асоціації учнівських лісництв та Попов Віталій Сергійович, головний лісничий Державного підприємства «Олександрівське лісове господарство».

Вітаючи учасників зльоту, Наталія Романова, виконувачка обов’язків голови Чернігівської облдержадміністрації, Володимир Вербицький, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук, а також Володимир Єленич, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства зазначили, що діяльність учнівських лісництв – це серйозна практична робота по вирощуванню лісу, догляду за ним, збереженню, вивченню його законів, проведенню наукових досліджень, а також участь у конкурсах, можливість презентувати свої науково-дослідницькі та практичні здобутки.

Програма зльоту передбачала зокрема оформлення в Палаці дітей та юнацтва виставок-презентацій досягнень учнівських лісництв, відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства та одночасні педагогічні читання для керівників учнівських лісництв «Використання ідей В.О. Сухомлинського та інших вчених у галузі збереження природи в контексті профорієнтаційної роботи учнівських лісництв».

Найвідповідальнішим етапом, беззаперечно, була презентація досвіду роботи учнівського лісництва, з якою наші вихованці блискуче впорались. При оцінюванні презентацій враховувалися впровадження інноваційних технологій у практику вирощування лісових культур, впровадження результатів дослідів у практику лісового господарства, дієвість профорієнтаційної роботи, якість оформлення та оригінальність презентацій.

Науково-дослідницьку роботу «Особливості способу життя зимового п’ядуна, виявлення вогнищ зимового п’ядуна на території Чорного лісу та ефективність боротьби з ним» від нашої команди захищав Климків Євгеній. Високий рівень актуальності роботи та підготовка нашого вихованця були належним чином оцінені.

Для учасників Зльоту були проведені пізнавальні екскурсії до рекреаційного пункту «Дякова гора» Ріпкинського лісництва, садиби Новояриловицького та Олешнянського лісництв, ознайомилися з роботою природного комплексу «Голубі озера».

У цей же день учасники зльоту під час презентації діяльності Іржавського лісництва ДП «Ніжинське лісове господарство» відвідала міні-дендропарк, комплекс із переробки шишок та зберігання насіння, тепличне господарство, декоративний розсадник, генетичні резервати, знайомилася з роботою Горбачівського лісництва ДП «Остерське лісове господарство», а на кордоні урочища Німцево відбулося спілкування нон-стоп.

У завершальний день Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв – 27 вересня для учасників змагання на Чернігівській станції юних натуралістів відбулася екскурсія-квест «Екологічний ерудиціон», а також вихованці учнівських лісництв разом з директорами-учасниками Всеукраїнського семінару-наради для обласних еколого-натуралістичних центрів заклали Алею єдності і миру на території Агробіостанції обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина».

Відбулися й освітні екскурсії «Агробіостанція як модельна ділянка новітніх агротехнологій та сучасних тенденцій ландшафтного дизайну», а також «Природно-заповідні технології як майданчики науково-дослідницької роботи та екологічно-просвітницької діяльності учнівської молоді».

Вражаючими для учасників Зльоту стали й екскурсії до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Триденне хвилююче змагання юних лісівників під час Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв на Чернігівщині завершилося його урочистим закриттям та нагородженням. У церемонії нагородження взяли участь директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Володимир Вербицький; співголова журі, завідувач відділу аграрних досліджень та рослинництва Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, методист вищої категорії Микола Пінчук; представник Товариства з обмеженою відповідальністю «СЛАВ ФОРЕСТ» Богдан Маляр та голова журі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ Володимир Єленич.

Відповідно до висновків компетентного журі вихованці Червоно-Нерубаївського учнівського лісництва при Підлісненській філії комунального закладу «Олександрівське навчальне-виховне об’єднання № 2» Кіровоградської області вибороли найвищу нагороду – Гран-прі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти, нагороджені Дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, цінним подарунком і Сертифікатом про надання права проведення Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої і позашкільної освіти в 2020 році.

Володимир Вербицький і Володимир Єленич щиро й тепло привітали переможців зльоту з нагородами і побажали їм успіхів у їхній благородній діяльності на благо лісів рідної України і всіх її регіонів.