Урочисте відкриття VІIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

10 жовтня 2017 року в місті Кропивницькому на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання – «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» відбулося урочисте відкриття VІIІМіжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Зазначений конкурс спрямовано на вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня, піднесення престижу української мови і літератури, виховання в його учасників гордості за свій народ та свою країну. Участь у конкурсі – це можливість учасникам виявити свій хист до літературної творчості.

На свято відкриття завітали вчителі української мови та літератури навчальних закладів області, члени журі та оргкомітету конкурсу, представники управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, науково-педагогічні працівники комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», студенти та викладачі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Кіровоградщина здавна славиться своїми літературними традиціями. Тут засяяли таланти засновників українського професійного театру – Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського та Марії Заньковецької. Саме на цій землі народилися письменник і державний діяч Володимир Винниченко, поет і романіст Юрій Яновський, філософ Дмитро Чижевський, видатний педагог Василь Сухомлинський, талановитий поет Арсеній Тарковський, драматург і публіцист Іван Микитенко, прозаїк, автор дитячих творів Віктор Близнець, письменниця та співачка Олена Журлива, письменник та кіносценарист Олександр Жовна.

Гордість Кіровоградщини – 14 видатних земляків, які стали лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка. Серед них, зокрема, Василь Козаченко, Володимир Базилевський, Григорій Гусейнов, Дмитро Іванов.

Почесну місію відкрити VІIІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було надано заступнику начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Лідії Францівні Шатній.

Більше фото