На Кіровоградщині розпочав роботу Всеукраїнський семінар-практикум директорів обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді

Сьогодні в облдержадміністрації відбулося відкриття чотириденного семінару та представлення його організаторів і гостей. Учасників заходу привітали тимчасово виконуюча обов’язки голови ОДА Світлана Лобанова, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько та начальник управління освіти і науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський.

"У нас гарно працюють обласні позашкільні заклади освіти, з роботою яких ви матимете можливість ознайомитися. Фахівці цих закладів вносять великий вклад у виховання молоді, яка знає свій край і любить свій край, - підкреслила Світлана Лобанова учасникам семінару. – Влада працює над створенням належних умов для вихованців: за кілька років з обласного бюджету було виділено значні кошти на ремонти і матеріально-технічне забезпечення позашкільних закладів. Думаю, нам є що вам показати і чим зацікавити. Бажаю вам успішної роботи і гарних вражень від перебування на Кіровоградщині.

Світлана Лобанова також підкреслила, що в області розширюється мережа закладів позашкільної освіти, зокрема відкриваються нові відділення у новостворених об’єднаних територіальних громадах. У перспективі – створення їхніх філій у сільській місцевості.

Начальник профільного управління ОДА Володимир Таборанський повідомив, що за останні два роки відкрито 3 нових окремих позашкільних закладів та 6 у складі НВО, які відвідує понад 2 тисячі дітей. До того ж, уже цього року відкрито ще 3 такі заклади. Загалом показник охоплення дітей позашкільною освітою в області складає понад 83%.

Посадовець також коротко поінформував про роботу Кіровоградського обласного центру туризму краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, у гуртках і секціях якого займається понад 680 вихованців. За останні три роки було вкладено 8 мільйонів гривень у капітальний ремонт приміщення закладу та на суму понад 500 тисяч гривень придбано спеціальне обладнання. Основне завдання на сьогодні – розширення мережі туристичних та краєзнавчих гуртків на території районів області, зокрема, нова філія центру на днях відкривається у Світловодську, де функціонуватиме 8 тематичних гуртків. Відкриття філії відбудеться в рамках семінару.

Загалом програма семінару-практикуму насичена. Директори обласних центрів туризму і краєзнавства учнівської молоді та станцій юних натуралістів візьмуть участь у тематичних "круглих столах", ознайомляться з досвідом організації військово-патріотичного виховання, із системою роботи туристичних і краєзнавчих гуртків на базі закладів позашкільної освіти, відвідають туристсько-рекреаційні об’єкти обласного центру, а також Онуфріївського, Світловодського та Знам'янського районів, побувають у музеях-заповідниках області та оглянуть інші визначні місця Кіровоградщини.