УЧИТЕЛЬКА З КРОПИВНИЦЬКОГО ПЕРЕМОГЛА У ВСЕСВІТНЬОМУ КОНКУРСІ ТА ПРОЙШЛА ДВОТИЖНЕВЕ СТАЖУВАННЯ У КЕМБРИДЖІ. ФОТО

У другій половині липня вчителька англійської мови НВО № 25 ЗОШ І-ІІІ ступенів, природничо-математичного ліцею, центру позашкільного виховання «Ліра» Олеся Гудименко пройшла двотижневе стажування в Кембриджі. Напередодні Дня вчителя РК  поспілкувався з Олесею, аби дізнатись усі подробиці поїздки з перших уст.

Поїздка стала нагородою для Олесі за зайняте перше місце серед усіх англійських мовників світу у міжнародному педагогічному конкурсі від Кембриджського університету «English Cambridge Schools». Мета цього конкурсу – виявити нестандартні підходи та прийоми, за допомогою яких вчителі всього світу мотивують своїх учнів на навчання.

Конкурс проходив у два етапи: спершу вчитель разом зі своїми учнями мав створити постер без слів, який би ілюстрував, як саме цей педагог мотивує дітей вивчати англійську мову. Потім до постера треба було додати супровідний текст англійською мовою.  

«Ми з моїм 11 класом зробили автобус, у якому кожен з учнів був пасажиром, я була водієм. Ми мандрували країною Англійська Мова і кожен мав вийти на певній зупинці, пояснивши, навіщо йому потрібна ця зупинка. Хтось з учнів хоче стати пілотом, а комусь потрібен чоловік-іноземець, причини у всіх різні і дуже екстраординарні».

Олеся Гудименко змагалась зі 120 учасниками і виборола перше місце серед вчителів англійської з усього світу. Нагородою став грант на суму еквівалентну майже 250 000 грн. Ці кошти, за задумом, організаторів, покривали усі необхідні витрати – дорогу, проживання та навчання учасників.

Олеся розповіла, що щодня її разом з одногрупниками навчали чомусь новому у Bell school (школа, де охочі вчителі з усього світу можуть підвищити свою кваліфікацію): зранку до третьої пообіді вони мали уроки, 15:00 – 16:00 - workshop , о 19:00 cultural talk і о 21:00 були екскурсії або прослуховування «живої» музики.

Група вчительки була інтернаціональна - 14 осіб з різних країн (Італія, Іспанія, Польща, Аргентина, Австралія та ін.). Педагоги потоваришували і, за словами Олесі, досі підтримують зв’язок у Facebook.

«Коли я відправила дані про свою зарплатню в Кембридж - мені навіть поміняли квитки. Спочатку в мене мав бути транзит через Польщу, але організатори сказали, що за 175 фунтів в місяць я навіть каву в аеропорту не зможу випити і зробили мені прямий рейс з найдорожчим квитком від компанії «BritishAir-waves», - з посмішкою зазначила вчителька.

«Дуже сподобався кембриджський інститут тим, що для талановитих дітей там дуже багато грантів.  90 % його випускників буде лауреатами Нобелівської премії. Там ледь не черга стоїть під Кембриджем з роботодавців», - Олеся Гудименко.

Також вчителька відмітила, що інтуїтивно навчала своїх учнів за методами Кембриджу, навіть не знаючи про це: «Я так само практикуюсь з дітьми за мерітною (від англ. marit - заохочення) системою. Мої учні теж міняють свої оцінки на меріти – значки, які я їм вклеюю в щоденники. Ці бонуси вкінці року діти обмінюють на товари в моєму магазині - наклейки, олівці, пенали, особливо всі хочуть чашку».

Олеся Гудименко закінчила філологічний факультет ЦДПУ ім. В.Винниченка. Викладає англійську мову ще зі студентських років. Її стаж – 15 років. Нині учнями Олесі є учні 4, 10 та 11 класів. Секрет свого педагогічного успіху Олеся бачить в креативності: «У мене є таке кредо: хочеться смакувати суфле науки, а не гризти її граніт. Я завжди роблю так, щоб в мене були цікаві уроки і діти приходили й мотивувались». Олеся Гудименко активно застосовує в своїй педагогічній практиці ігрові елементи (вони з дітьми грають в ігри на кшталт «Бінго», а ще Олеся Гудименко проводить суботні курси англійської для спільних груп учнів та їхніх батьків). Також переможниця конкурсу користується найкращими методами з використанням сучасних технологій. Якщо учні щось не встигають, вона завантажує для них на google-платформу відео, тести тощо.  

Окрім того, що Олеся Гудименко – сама активна учасниця різноманітних педагогічних конкурсів, дух змагань вона прививає і своїм вихованцям. Наприклад, учениця (тоді ще 9 класу) Юлія Краснюк під егідою своєї наставниці перемогла у «Flex», їздила на рік до Америки, де жила в сім’ї. Потім Юлія виборола перше місце в «English Public Speaking» і поїхала на два тижні до Великобританії. Інший учень Олесі Микита Горобець зайняв 3 місце по написанню творів у всьому світі і його запросили в Дубаї. У цьому році Микита закінчив школу і навчається в Польщі.

Одразу по поверненню до Кропивницького міська рада нагородила Олесю Гудименко премією у розмірі 2000 гривень. 27 вересня, напередодні Дня вчителя, Олеся Гудименко отримала з рук міського голови Андрія Райковича почесну грамоту від обласного управління освіти.

«Вчителювання – це моє, я не можу уявити своє життя по-іншому. Не пригадую, хто це сказав: нудний вчитель вчить нудному. Краще в собі щось пошукати, вдосконалити себе і тоді й дітям буде цікаво, і тобі. Хотіла б побажати всім вчителям більше перемог, наступного разу хочу читати вже про них (ну і про себе) і щоб нас якось теж цінували й заохочували», - вітає усіх колег з Днем вчителя Олеся Гудименко.

Довідка. У НВО № 25 «ЗОШ І-ІІІ ступенів, природничо-математичному ліцеї, центрі позашкільного виховання «Ліра» на вибір батьків є класи з поглибленим вивченням англійської мови або ж математики. 25 школа два роки поспіль входить в десятку кращих навчальних закладів міста за результатами здачі ЗНО її учнями.

Учні Олесі Гудименко на ЗНО з англійської мови отримували найкращі результати (вищий бал цього року - 196). На базі даної школи працює міжнародний центр тестування з англійської мови – тут можна скласти іспит під назвою «starter», починаючи з рівня А1 і закінчуючи С1. Двоє учнів Олесі Гудименко з 3 класу отримали за стартери найвищі бали в Україні, здавши їх бездоганно. 

 

 

 

Джерело: Рідний край.