Володимир Таборанський: Якість освіти в області з року в рік покращується

На цьому наголосив на апаратній нараді начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський.

Він наголосив, що основним критерієм визначення якості освіти є зовнішнє незалежне оцінювання. Так, протягом останніх п’яти років Кіровоградщина вийшла з п’ятірки регіонів аутсайдерів і піднялась з 22 на 16 місце. «З року в рік ми працюємо над якістю освіти, і ЗНО - це той лакмусовий папірець, який свідчить про результативність наших дій», - зазначив керівник управління.

Аналізуючи цьогорічні результати ЗНО в області, Володимир Таборанський відзначив поступ з декількох предметів. Так, за результатами ЗНО з української мови Кіровоградщина піднялася у загальноукраїнському рейтингу з 17 на 13 місце, з математики - з 18 на 16 позицію, з історії України - з 16 на 14 місце. І цього року область утримує планку з іноземної мови (11 місце). За його словами, нинішнього року зменшилась кількість учнів, які не подолали прохідний поріг ЗНО.

Як зазначив Володимир Таборанський, минулого навчального року високу якість освіти демонструють в основному міста обласного значення, а також Долинський, Олександрівський, Новоукраїнський, Новомиргородський райони. Разом з тим, успішними не можна назвати Олександрійський, Бобринецький, Маловисківський, Кропивницький, Світловодський райони, керівникам яких Володимир Таборанський рекомендував розробити плани підвищення якості освіти.

Посадовець з приємністю повідомив, що нинішнього року до ТОП-200 шкіл України потрапили два заклади: гімназія-інтернат школа мистецтв професора Короткова та гімназія нових технологій м. Кропивницького.

Відзначив Володимир Таборанський й досягнення обдарованих дітей. На «Маємо плюс 15 медалістів, також зросла кількість переможців олімпіад з 18 до 26 учнів та переможців конкурсу Малої академії наук з 15 – 25 учнів», - зазначив він.

Область також покращила свої позиції у 2017-2018 роках за міністерським критерієм вступу випускників до вишів, піднявшись з 18 на 11 місце по Україні.

«В переважній більшості закладів йде рух вперед, тому приємно констатувати, що якість освіти в області покращується», - відзначив керівник управління.