Обласний педагогічний марафон "Штрихи до портрета Василя Сухомлинського" успішно бере старт у Благовіщенському

Яскравою подією – обласним марафоном «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського» педагогічна громада Кіровоградщини розпочала низку масштабних заходів, присвячених вшануванню пам’яті Василя Сухомлинського – українського педагога, земляка, науковця, 100-річчя від дня народження якого у 2018 році відзначатиме українська та світова наука.

Обласний педагогічний марафон урочисто стартував 25 вересня 2017 року у м. Благовіщенському. Триватиме Марафон впродовж року і завершиться у вересні 2018 року у с. Павлиші Онуфріївського району під час ювілейних заходів з нагоди 100-річчя видатного Педагога. Маршрут Марафону і творчі пошуки нового бачення застосування ідей В. Сухомлинського, що розпочаті із західної частини області, мають на меті об’єднати всю педагогічну спільноту Кіровоградщини навколо дослідження наукового доробку славетного земляка. 

Ідея проведення обласного педагогічного марафону «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського», розробка його структури й змісту належать працівникам КЗ «Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».

Успішний старт Марафону відбувся на базі Благовіщенського НВК № 1 «Гімназія – ЗШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ «Сонечко» Благовіщенської районної ради.

У заходах з нагоди відкриття Марафону взяли участь: голова Благовіщенської райдержадміністраціїЗосим В.Г.; голова Благовіщенської районної ради Кримський І.А.; заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Шатна Л.Ф.; начальник відділу освіти, молоді та спорту Благовіщенської РДА Луценко В.Б.; завідувач науково-методичної лабораторії виховної роботи і формування культури здоров’я КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Міцай Ю.В.; завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» Половенко О.В.; педагогічні колективи навчальних закладів Благовіщенського, Вільшанського, Гайворонського та Голованівського районів.

Під час заходу педагогами презентовано досвід творчого впровадження однієї із провідних ідей науково-педагогічної спадщини Василя Сухомлинського «Виховання громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій». У рамках реалізації зазначеної проблеми працювало три студії: «Педагогіка творчості В.О. Сухомлинського в дії: досвід та нові підходи» (студія № 1); «Розвиток особистості дитини – провідна ідея педагогіки Василя Сухомлинського та сучасні виклики у вихованні юних громадян України» (студія № 2); «Роль учнівського самоврядування у вихованні громадянина-патріота» (студія № 3).

Підгрушняк Т.М., Поліщук В.П., Рибакевич Л.Б., керівники базових навчальних закладів із впровадження педагогічних ідей Василя Сухомлинського, які брали участь у відкритті Марафону, представили напрацювання власних педагогічних колективів, що сприятимуть покращенню якості освітнього процесу Нової української школи.

Особливо приємно, що до учасників Марафону долучився Іван Левкович Мудрий, відомий в області талановитий педагог та здібний керівник освіти. Протягом майже 33 років роботи на посаді завідуючого відділом освіти І.Л. Мудрий був активним пропагандистом ідей, задумів і безцінного досвіду педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського та запровадження його в практику роботи педагогічних колективів Гайворонського району. Цьому сприяло безпосереднє спілкування і багаторічне листування з видатним педагогом. 

Під час роботи студії № 2 вчителі початкових класів Ковтанюк Л.К. та Маслій В.К. на основі спадщини Василя Сухомлинського запропонували низку творчо-розвивальних і пошукових завдань, що є основою нових підходів у навчально-виховному процесі в умовах реформування початкової школи.

У роботі студії № 3 Чучаєв О.В. акцентував увагу на важливості європейських цінностей для розвитку особистості та їх утвердження в українському суспільстві.

Формуванню активної громадянської та життєвої позиції школярів, що є однією із важливих проблем у педагогічній спадщині Василя Сухомлинського, був присвячений виступ Тищук Р.В. Спільно з вихованцями нею представлено цікаві суспільно-значущі проекти, що залучають дітей і молодь до вирішення проблем громади.

У ході першого етапу Марафону організовано виставку педагогічних надбань та творчих робіт учнівських і педагогічних колективів навчальних закладів Благовіщенського, Голованівського, Гайворонського та Вільшанського районів «Ідеї В.О. Сухомлинського Новій українській школі».

Активна і плідна робота з напрацювання нових ідей в реалізації спадщини Василя Сухомлинського була завершена флешмобом «Серце віддаю дітям», що доповнив створену атмосферу творчості, доброзичливості та креативності.

У рамках Марафону започатковано створення ювілейного альбому «Назустріч 100-річчю від дня народження Василя Сухомлинського». 

Заповнення перших сторінок ювілейної книги по праву належить педагогам Благовіщенського, Голованівського, Гайворонського та Вільшанського районів, які дали старт обласному педагогічному марафону «Штрихи до портрета Василя Сухомлинського». Свої яскраві враження та нове бачення застосування ідей В.О. Сухомлинського з натхненням та найкращими побажаннями вони передають до наступної творчої локації, що відбудуться у жовтні цього року. А її учасниками стануть педагоги Добровеличківського, Новоархангельського, Новоукраїнського районів та м. Новоукраїнки.

Фотозвіт проведених заходів >>>

Інформацію підготували Міцай Ю.В., завідувач НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я, та Пляка С.М., методист НМЛ виховної роботи і формування культури здоров’я.