В Олександрії відбулась обласна серпнева педагогічна конференція

У заході взяли участь понад 600 освітян та представників місцевої влади з усієї Кіровоградщини.

Учасників V ювілейної конференції EdСamp Oleksandrija «Жити здорово!» привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко.

«Ми пишаємось освітянською галуззю Кіровоградщини. За якістю та доступністю освіти область у 2019 році зайняла 4 місце в Україні серед 25 територій,» - підкреслив посадовець. « За результатами ЗНО ми були в останній п’ятірці, зараз область на 16-му місці. За якістю ЗНО з іноземних мов область піднялась з 22 на 11 позицію. Це завдяки вам, завдяки змінам в освітньому просторі». На переконання Сергія Коваленка, позитивних змін досягнуто у тому числі завдяки створенню в області навчально-виховних об’єднань.

За словами Сергія Коваленка, цього року конференція проходить в Олександрії не випадково. Адже за основу розбудови освітнього простору Кіровоградщини, бралась саме олександрійська модель. «Більше 20 років в освіті Олександрії забезпечено наступність і відповідальність, починаючи з дошкільного навчального закладу і до 11 класу. Тут є автономізація навчального процесу, поглиблене вивчення предметів, багатопрофільне навчання», - відзначив перший заступник голови ОДА.

З початком нового навчального року педагогів привітав генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Шаров. «Ми пишаємось досягненнями освітян Кіровоградщини. Бажаю, щоб такими ж блискучими результатами ви могли похвалитися і в новому сезоні», - зазначив урядовець.

Олег Шаров повідомив, що у новому навчальному році на педагогів та навчальні заклади чекає чимало різних інновацій. Зокрема, серйозні зміни відбудуться у професійно-технічних та вищих навчальних закладах.

До освітян також звернувся начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський. Він, зокрема, звернув увагу на завдання та пріоритети галузі у 2019/2020 навчальному році. За його словами, в області слід відпрацювати систему підтримки вчителів, у яких Кіровоградщина відчуває значну потребу. Тому він звернувся до представників органів місцевої влади приділити увагу забезпеченню соціальних гарантій та мотивації вчителя.

У 2020 році продовжиться розбудова системи опорних шкіл, створення нового освітнього простору, забезпечення шкіл швидкісним Інтернетом. Також продовжиться робота із створення доступного середовища для дітей з особливими потребами, покращення доступності дошкільної та позашкільної освіти (особливо у сільській місцевості), підготовки фахівців відповідно до потреб ринку праці області.

Учасникам конференції презентовано фільм про знакові події в освіті області протягом навчального року. Також відбулася панельна дискусія «Плекаємо хорошу людину», у якій посадовці відповідали на питання щодо бачення та перспектив розвитку освітньої галузі. Після цього освітяни продовжили роботу у локаціях «Інклюзія» та «Жити здорово!» за участі експертів з Кіровоградської та інших областей.

БІЛЬШЕ ФОТО