НА КІРОВОГРАДЩИНІ ТРИВАЄ ТАБIР "РОЗУМIВКА – ХОЛОДНИЙ ЯР. ПОВСТАНСЬКI СТЕЖКИ ЧОРНОГО ВОРОНА".

На Кіровоградщині триває табiр "Розумiвка – Холодний Яр. Повстанськi стежки Чорного Ворона". ФОТО

Поблизу села Розумiвки Олександрiвського району урочисто вiдкрили Всеукраїнський табiр "Розумiвка – Холодний Яр. Повстанськi стежки Чорного Ворона", органiзований з iнiцiативи Мiнiстерства молодi та спорту України та Кiровоградської облдержадмiнiстрацiї. Про це iдеться на сайтi Кiровоградської ОДА.

Табiр розташовано в iсторичному мiсцi – у лiсовому урочищi на околицi села Розумiвка, де знаходиться могила отамана Чорного Ворона – Миколи Скляра i його побратимiв. У часи української революцiї в урочищi пiд час бою iз бiльшовиками полягли близько трьохсот повстанцiв. Згодом цi подiї лягли в основу iсторико-документального роману Юрiя Горлiса-Горського "Холодний Яр".

Понад 80 учасникы iз Кiровоградщини та iнших областей проживають у наметовому мiстечку. Вiйськово-патрiотичнi заходи на базi табору триватимуть протягом чотирьох днiв. З дiтьми проводять навчання вiйськовi 3-го окремого полку спецпризначення, а також волонтери, представники центру первинної, медико-санiтарної допомоги i обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсiй учнiвської молодi, спортивнi iнструктори та iншi фахiвцi. Для учасникiв табору також органiзовують заходи iсторичного i культурно-просвiтницького характеру, зокрема, екскурсiї, вiдвiдування музею "Холодного Яру" та Свято-Хрестовоздвиженської церкви.

Джерело: Рідний край.