Юні рятувальники Кіровоградщини гідно представили Україну

Школярі з Онуфріївського району, що на Кіровоградщині, Анастасія Зубкова, Максим Гречуха, Олександра Кодак, Андрій Корась, Аліна Стрельцова, Ілля Приліпко та Олексій Новіков (на знімку) взяли участь у VII Міжнародних змаганнях "Юний рятувальник", які проходили в місті Габала (Республіка Азербайджан).

У загальнокомандному заліку вони посіли четверте місце. На окремих етапах конкурсу онуфріївські рятувальники вибороли одне перше та два третіх місця.

У змаганнях брали участь 12 команд із одинадцяти країн. Перше місце виборола команда господарів, друге – з Республіки Білорусь, третє – з Грузії, п'яте – команда з Росії. За перемогу також боролися школярі з Болгарії, Катару, Пакистану, Румунії, Сербії та Туреччини. Загалом – понад 350 осіб.

Уже протягом десяти років команда бере активну участь у Всеукраїнському громадському дитячому русі "Школа безпеки". Як розповіла керівник команди, вчителька математики Онуфріївської ЗШ І–ІІІ ступенів Ірина Балабуха, кілька останніх років юні рятувальники стають призерами різних міжобласних та республіканських змагань. Тож цьогоріч заслужено отримали запрошення від голови координаційної ради ВГДР "Школа безпеки" Алли Негрієнко спробувати свої сили в міжнародних змаганнях. Поїздка стала можливою завдяки підтримці голів Онуфріївської райради й райдержадміністрації Тетяни Уткіної та Сергія Самородченка, депутатського корпусу і, звичайно ж, батьків.

Програма змагань була насиченою і цікавою. Крім перегонів на етапах "Візитна картка", "Комбінована пожежна естафета", "Смуга перешкод", "Пошуково-рятувальні роботи" та "Стінгазета", діти брали участь у творчих вечорах, екскурсіях тощо.

Петро МЕЛЬНИК.

Фото надано Іриною БАЛАБУХОЮ.

Джерело: Голос України