Модернізацію ЄДЕБО оплатять виші

Модернізацію ЄДЕБО оплатять виші

За користування Єдиною електронною базою з питань освіти вищі навчальні закладиплатитимуть на 66 копійок більше. Вартість користування у ІІІ кварталі складе 1,98 грн у розрахунку на одного студента. Про це йдеться у повідомленні адміністратора електронної бази Державного підприємства «Інфоресурс».

Підвищення вартості для вишів у підприємстві обгрунтовують необхідністю покриття витрат на модернізацію, обслуговування та супроводження програмного та апаратного забезпечення ЄДЕБО.

Разом з тим, в установі зазначають, що планують зменшити вартість користування базою вже з IV кварталу 2017 року.

«Наше завдання зробити роботу ЄДЕБО максимально комфортною для користувачів. Для цього нам необхідно підвищити плату за користування програмним забезпеченням. Однак ми працюємо над тим, аби зменшити її з IV кварталу 2017-го. Ця система виконує багато функцій, які значно полегшують життя вишам, але щоб вона працювала належним чином, ми ще маємо її доопрацювати», – зазначає директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

У Державному підприємстві «Інфоресурс» також підкреслюють, що за розрахунками на одного студента-бюджетника за рік держава виплачує вишам 26 тисяч грн, вочевидь підкреслюючи платоспроможність навчальних закладів.

Також у підприємстві повідомили про нову функцію електронної бази – відкритий Реєстр навчальних закладів, користування яким для вишів коштуватиме 528 грн на квартал.

Як відомо, особливою подією цьогорічної вступної кампанії стало запровадження нового програмного забезпечення ЄДЕБО, яке було спеціально розроблене переможцем відкритих тендерних торгів - ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій». Загальна вартість послуг з оновлення програмного забезпечення склала майже 11 млн грн.

Після численних скарг абітурієнтів і їх батьків, у Міністерстві освіти і науки визнали, що розроблений в умовах жорсткого дефіциту часу софт потребує подальшого вдосконалення.

.Джерело:  Вища освіта в України