У Подорожненському НВК йде плановий навчальний процес

Начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський під час брифінгу прокоментував ситуацію стосовно освітнього простору у Великоандрусівській ОТГ. "На сьогодні в області триває активний процес створення об’єднаних територіальних громад, процес передачі майна цим громадам, зокрема, загальноосвітніх навчальних закладів. Цей процес є непростим", - відзначив начальник управління. За його словами такі процеси були притаманні під час створення об'єднаної територіальної громади у Бобринці і тоді профільне управління постійно курувало цей процес, щоб не допустити напруги. За словами Володимира Таборанського непроста ситуація склалася у Великоандрусівській ОТГ. У свій час управлінню вдалося врегулювати складне питання виплати освітянам відпускних у період передачі закладів від району до ОТГ. "Ми зробили все можливе і люди спокійно пішли у відпустки і отримали належні їм виплати", відзначив начальник управління.

1 вересня у Подорожнненському НВК, не зважаючи на певні "непорозуміння" між керівництвом школи і ОТГ, вчасно і нормально розпочався новий навчальний рік. Але, як з'ясувалося, через ці "непорозуміння", 12 вересня до Подорожнього оперативно виїхала робоча група управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА. Виїзд був пов'язаний із тим, що педагогічний колектив Подорожненського НВК за погодженням із батьківським комітетом оголосив 13 вересня вихідним днем.  Пов'язано це було із майбутнім статусом школи, яка у складі Великоандрусівської ОТГ мала втратити статус юридичної особи. Із цим категорично не погоджувався педколектив НВК. Прибувши до школи, представники робочої групи провели активні переговори із сторонами. Як зауважив Володимир Таборанський, ще до того, як сторони почали відкрито демонструвати "непорозумінння", обласна державна адміністрація, управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА зайняли чітку позицію -  "на території Великоандрусівської ОТГ має зберегтися два навчальні заклади,  зокрема Подорожненський НВК має зберегти статус юридичної особи.  Саме два навчальні заклади на території ОТГ забезпечуватимуть конкуренцію у освітньому просторі громади".

Наразі, як повідомив начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, у Подорожненському НВК йде повноцінний навчальний процес. У суботу 16 вересня школа працюватиме за 13 вересня, яке було оголошено вихідним днем. Між сторонами, а це керівництво Великоандрусівської ОТГ та керівництво Подорожненського НВК, у той же день – 13 вересня, було досягнуто згоди і підписано угоду про наміри. Зокрема, передбачено винести на розгляд депутатів ОТГ проект рішення про внесення змін до попереднього рішення про об’єднання закладів у частині збереження за Подорожненським НВК статусу юридичної особи. А по-друге, з 14 вересня школа працює у звичному режимі.

Володимир Таборанський запевнив, що управління і надалі системно моніторитиме ситуацію стосовно діяльності освітніх закладів у Великоандрусівській ОТГ.