У Кропивницькому презентовано книгу спогадів про письменника - земляка Івана Микитенка

З нагоди відзначення 120- річчя  з дня народження нашого - земляка із села Рівне Новоукраїнського району в шкільних бібліотеках області було оформлено тематичні виставки, відбулися  уроки літератури рідного краю, на яких йшлося про життєпис прозаїка, драматурга та громадського діяча Івана Кіндратовича Микитенка, який став жертвою тоталітарного режиму у 1937 році і  за два роки знищив біля 500 українських письменників.

Крім того, у Кропивницькому  відбулася презентація книги спогадів і науково-літературного есе з назвою “Я була щаслива з тобою...” (автор Зінаїда Краян (Микитенко) та літературно - наукової біографічної розвідки Олега Микитенко  “Трагедія ідеалів (1897 1937-1997)”.

Презентацію книги провів син письменника  Олег Іванович, який розповів про  нелегкий життєвий і творчий шлях свого батька-очільника багатьох мистецько - літературних вітчизняних та міжнародних організацій,  класика української літератури, що залишив по собі низку прозових та драматургічних творів.

Серед них повісті: “Дитинство Гавриїла Кириченка”, “Вурканани”, роман “Ранок”, п'еси “Дівчата нашої країни”, “Диктатура”, “Кадри”, “Справа честі”,  “Соло на флейті”, у яких простежується  безмежна любов до людини і життя.

Протягом десятиліть повертала з мороку небуття його ім'я  вірна дружина Зінаїда, залишивши  перед смертю спогади про чоловіка і людину, його рід. ЇЇ справу продовжив їхній син, який видав друком свій нарис про трагічну долю батька.

Розповідь про нашого земляка — визнаного українського письменника продовжили, зокрема, прозаїк Василь Бондар,   директор 33 школи Наталія Репецька, завідувач філією бібліотеки № 7 Лариса Бардакова, краєзнавець Юрій Матівос.

У виступах учасників презентації книжки лунало правдиве слово про талановиту людину - уродженця нашого степового краю, чия пісня, за словами Василя Бондаря,  “була безжально обірвана у пору його високого піднесення”.

Того ж дня київський гість побував у Рівному, де  його зустрічали учні та вчителі міської школи  № 2, відвідав літературний музей Івана Микитенка та поклав квіти до пам'ятника батькові. А вже наступного Олег Іванович був гостем школярів та педагогів школи №  №33 обласного центру та поклав квіти до меморіальної дошки,встановленої на споруді закладу  з нагоди 115-ї річниці з дня народження українського письменника та  25 -річниці з дня присвоєння  його імені  вулиці, на якій знаходиться школа.

Прес- служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації

Фото Анатолій Саржевський

Тетяна Пташник