Чотири школи Кіровоградщини візьмуть участь у пілотному проекті по впровадженню нового стандарту у початковій освіті

Про це під час наради повідомив керівник управління науки, освіти, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський.

Так цього року впровадження пілотного проекту почнеться для першокласників Кропивницького НВО №25, Олександрійського НВК №15, Світловодського НВК №7, Бобринецького НВК №1.

Вибір шкіл залежив від певних критеріїв. Це бажання батьків та вчителів, наявність двох паралелей, можливість забезпечити умови (технічні засоби, наочність, меблі, ремонт). Сутність нового стандарту полягає у зміні форми подання матеріалу вчителя.

"Якщо раніше вчитель сидів і надавав інформацію дітям, то тепер він має стати для учнів партнером та наставником. Це робота в групах, створення освітнього простору, діяльність за межами класної кімнати"- розповів Таборанський.

Проблема запровадження стандарту полягає у непідготовленість міністерством підручників. Адже предмети не читатиються окремо, а подаються комплексно.

З наступного року по новому державному стандарту планується працювати в усіх початкових школах. На сьогодні у проекті задіяно близько 240 учнів.

Джерело: "АкулаMedia".