Сергій Кузьменко: справа освітянського життя - це формування майбутнього української нації!

Ранок 29 серпня віщував наближення дощу. Ледь-ледь прозорим серпанком розірваного хмаровиння  світилося високе небо, а потім  ласкаве сонечко сипонуло міріадами протуберанців, засліпило очі  учасникам обласного педагогічного форуму “Якісна освіта — основа високорозвиненого суспільства".

”.У гостинному приміщенні  Олександрівського будинку культури зібралися однодумці і партнери: голови райдержадміністрацій,  міських рад об’єднаних територіальних громад; голови районних рад; начальники відділів та управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад;завідувачі методичними кабінетами відділів, управлінь освіти області; методисти методичних кабінетів з питань початкової освіти; методисти методичних кабінетів з питань інклюзивної освіти; керівники опорних загальноосвітніх навчальних закладів області; голови районних, міських комітетів профспілки працівників освіти області; представники ЗМІ.

У просторому приміщенні гостей  зустрічали юні аматори сцени районного позашкільного закладу та  учасники циркової студії Михайлівської ЗШ  І-ІІІ ступенів комунального закладу “Михайлівське навчально-виховне об'єднання “Олександрівської районної ради”, а колеги - презентацією передових творчих ідей.

Цьогорічна конференція, за інформацією організаторів її проведення- органів місцевої влади, відділу освіти РДА,  управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, за участю понад 400 учасників присвячувалася підсумкам діяльності установ та закладів освіти Кіровоградщини, визначенню стратегічних пріоритетів розвитку освітянської галузі, шляхів їх реалізації.

Під високим склепінням зали лунає Гімн України у виконанні бандуристок районного центру дитячої та юнацької творчості, а потому відбувся перегляд документального фільму «Освіта Кіровоградщини: реалії сьогодення та плани на майбутнє».

Пленарну частину конференції відкрив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.

У вступному слові про досягнення освіти Кіровоградщини на теренах незалежної України - неньки він підкреслив думку про те, що  патріотичну й незалежну й самодостатню  націю на сьогоднішній день формує саме вчитель і військовики. Тому в основу педагогічної діяльності слід покласти людиноцентризм, утвердження ідеї української культури, самореалізації особистості, перехід від режиму функціонування в освітній системі до режиму розвитку  загальнолюдських цінностей в інформаційному просторі,результативність праці кожного школяра на кінцевий результат - успішний випуск з навчального закладу та продовження навчання як конкурентноспроможного спеціаліста своєї справи.

Одним із вагомих здобутків роботи освітньої галузі є перемоги наших учнів. Зокрема, випускник 11 класу НВК “Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка-гімназія”, Антон Ципко став переможцем Міжнародної олімпіади з інформатики, здобув на олімпіаді в Ірані золоту медаль і  надалі продовжуватиме навчання в одному з престижних коледжів США. 

Завершив свій виступ  голова облдержадміністрацією виконанням приємної місії - врученням  директором закладу  Ользі Юріївні Томашевській сертифікату на 60 тисяч гривень для Антона Ципка та сертифікату на 100 тисяч гривень. на придбання сучасного обладнання для школи, у якій він здобув якісну освіту.

Виступ очільника області продовжила  головний спеціаліст відділу державно-громадського управління освітою Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України  Тетяна Запорожець, яка зупинилася на ролі вчителя, апробацію ними інноваційних технологій навчання, реалізації прав дітей. Молоді на якісну освіти відповідно до завдань Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року з концепціями та програмами розвитку областей України.

Окрему увагу присутніх Тетяна Миколаївна звернула на  питання запровадження у наступному 2018/2019 навчальному році  пілотного проекту інтегрованого навчання першокласників, до якого в складі 100 шкіл України долучаються і чотири навчальні заклади Кіровоградщини.

До слова запрошується начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський.

- Сьогоднішня конференція відбуватиметься  у новому сучасному форматі, - підкреслив Володимир Петрович. Вперше освітяни області зібралися не в обласному центрі, а приїхали в один із районних центрів. Окрім здобутків області ми будемо вести мову і про здобутки окремо взятого регіону та впроваджувати позитивний досвід з оптимізації навчальних закладів та створення опорних шкіл.

Під час роботи секцій кожен її учасник матиме змогу поспілкуватися і висловити свою точку зору на проблему, яка пропонується до обговорення.

Освіта є головним державним пріоритетом, що забезпечує інноваційний, соціально-економічний і національно-культурний розвиток суспільства.

У сучасних умовах реформування системи управління освітою передбачає децентралізацію управління освітою, перехід до програмно-цільового управління, поєднання державного і громадського контролю; запровадження нової етики управлінської діяльності, що базується на принципах взаємоповаги, позитивної мотивації, чіткому розмежуванні повноважень між центральними та місцевими органами управління.

Змінюється життя, змінюється і освітня галузь. Поступово оновлюється матеріально-технічна база: у заклади освіти приходять не лише комп’ютери, а й інтерактивні мультимедійні комплекси. Переглядаються підходи до навчання, методики викладання; школа поступово переходить на справді особистісно орієнтоване навчання та підготовку кожного учня до життя у суспільстві знань.

Великі сподівання ми покладаємо й на прийняті зміни у законодавстві щодо децентралізації, тому що це дозволить громаді миттєво вирішувати проблеми освіти на місцях, активно продовжити процес модернізації галузі, який уже не зупинити. Процес, який підтримується громадянським суспільством, підтриманий владою та гарантований державою – має бути успішним для досягнення стратегічних цілей в реформуванні освіти і країни в цілому.

За підсумками роботи у минулому навчальному році управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації здійснено аналітичну роботу та складено відповідні рейтинги, ці матеріали ви отримали під час реєстрації. Прошу опрацювати їх у відділах, управліннях освіти та зробити відповідні висновки щодо подальшої діяльності.

У минулому навчальному році маємо здобутки, наші успіхи спільні, нам є чим пишатися, але залишається і багато проблем, над вирішенням яких потрібно ще працювати. 

Гостей вітала також голова Олександрівської районної державної адміністрації  Ольга Борота — людина, абсолютно не байдужа до освітянських питань в своїй діяльності державного управлінця.І це не просто слова, бо названий районодним із перших в області розпочав активну роботу у новому форматі та прийняв рішення про створенняопорних шкіл й оптимізації навчальних закладів за за підтримки місцевої влади.

Того ж дня відбулися секційні засідання, де  обговорювалися актуальні питання та проблеми освітянської галузі області, про результати яких буде повідомлено у наступному репортажі з місця проведення педагогічного форуму.

Більше фото тут

Прес-служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації

Фото Анатолій Саржевський