Освітня галузь м. Олександрії: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

Під час  співбесіди членів  робочої групи управління освіти науки молоді та  спорту облдержадміністрації з Вітою Горенко -  начальником відділу освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради  аналізувалися важливі питання забезпечення рівного доступу до якісної освіти,  інформаційного простору,  життєзабезпечення  дошкільних та навчальних закладів, створення сприятливих умов  для розвитку особистої мотивації навчання,  індивідуальних досягнень учнів, формування в них базових професійних знань, умінь,  навичок і здібностей відповідно до профілю навчання в новому навчальному 2017/2018 навчальному році.

Одними з перших в області  педагогічним працівникам  дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів  міста виплачується 20-відсоткова надбавка за престижність педагогічної праці та підвищено два тарифних розряди з січня 2017 року.

Протягом минулого року  навчально-виховним процесом у 17  міських закладах освіти  було охоплено   8105 дітей шкільного віку при середній наповнюваності класів - 23, 7 учнів (обласний показник – 21, 4).

Профільним навчанням  минулого 2016/2017 навчального  року було охоплено  548 учнів 10-11 класів від їх кількості (756). За цим показником місто займає ІV рейтингове місце в області.

ІІ місце в області  (7,5%) посідає місто Олександрія за кількістю  медалістів (27) за  результатами   2016/2017 навчального року  від загальної кількості випускників одинадцятих класів (360).

Педагогічним колективами навчальних закладів приділялася увага роботі з обдарованими дітьми, про що свідчать їхня  активна участь в олімпіадах, кількість переможців яких у ІІІ етапі предметних олімпіад становила 120 школярів, у ІУ етапі - 8 школярів (ІІ місце) за загальною  кількістю набраних балів (126).

Призерами ІІ етапу Малої академії наук стали 37 учнів, ІІІ етапу - І учень (39 балів,  І місце)

Охоплення дітей шкільного віку (8105)  позашкільною освітою  ( 2711)  становить  53,6% ( по області -81,7%) -26  рейтингове місце. Наповнюваність гуртків -15, 6 вихованців. На 411 дітей зменшився контингент учнів, охоплених художньо-естетичним напрямом діяльності.

Водночас  останнім часом збільшилася кількість дітей, залучених до занять технічною творчістю.

За участю в обласних Спартакіадах з різних видів спорту  міські школярі перебувають на 26 місці.

Одним з найнижчих в області є показник вартості харчування на одну дитину, який становить   6, 50 гривень (обласний показник - 10,2 грн.).

За результатами моніторингу дошкільної освіти у 2017 році кількість дітей на 100 місць у міських ДНЗ становила 119, 9 дітей  ( 22 місце території за показником 2017 року)  8 дітей дошкільного віку виховувалися в одній  групі  короткотермінового перебування.

Серед 667 педагогічних працівників вищу  кваліфікаційну категорію мають 372 чол. ((55,7%), 114 чол. (17,1%) - І кваліфікаційну категорію, 86 чол. (12,9%) - ІІ  кваліфікаційну категорію. Повну вищу освіту мають 634 чол. (95,І %), інші 33 чол мають базову вищу та неповну вищу освіту.

За результатами цьогорічної атестації педагогічне звання “старший вчитель” присвоєно 179 працівникам навчальних закладів (26,8%), педагогічне звання “вчитель-методист” - 71 педагогу (10,6%).

Крім того, 47 педагогічних працівників нагороджені нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України “Відмінник освіти України.

Освітня галузь міста за результатами моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг у 2017 році займає  13 рейтингове місце в області за кількістю набраних балів (45).

Наразі заклади освіти  міста готуються до початку навчального року.

Окрім проведення поточних внутрішніх та зовнішніх ремонтів будівель і упорядкування спортивних та інших споруд на територіях закладів освіти, станом на сьогодні на 50 відсотків виконано роботи по капітальному ремонту приміщення НВО “Олександрійська гімназія імені Т.Г. Шевченка- ЗНЗ І-ІІ ступенів -школа мистецтв”, на який виділено  бюджетні кошти в сумі 350,0 тис.грн.

Майже повністю завершений ремонт спортивного залу ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 2 імені М. Горького, на який виділено кошти з міського бюджету в  сумі  250 тис.грн. Наразі проводяться  ремонтні роботи приміщення цього навчального закладу вартість яких становить  400 тис. грн.

Продовжується  капітальний  ремонт  приміщення ЗНЗ  І-ІІІ ступенів №9  ( 370,0 тис. грн.  Капітальний ремонт приміщення  ЗНЗ І-ІІІ ступенів №15  ( 10,0 тис.грн.)  вже завершено.

За результатами співбесіди начальнику відділу освіти ,молоді та  спорту Олександрійської міської ради Горенко В.А. необхідно до І вересня 2017 року подати на розгляд обласної комісії з відбору проектів проекти реконструкції ДНЗ №17 та ЗНЗ №21 Олександрійської міської ради,   реалізацію яких у 2018 році можливо  здійснити зарахунок коштів  державного фонду регіонального розвитку; вжити заходи щодо розвантаження дошкільних навчальних закладів та організації  профільного навчання  у всіх 10  класах шкіл міста;   збільшити контингент  дітей, охоплених здобуттям позашкільної освіти, усунути випадки нефахового викладання предметів навчального плану; забезпечити контроль за новоствореними постійно діючими групами щодо вивчення стану фізичної культури і спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів.

Окрім того, є нагальна необхідність вирішення разом із Олександрійським міським головою  питання  необхідності  підвищення вартості харчування учнів І-ІУ класів навчальних закладів, що передбачено наказом управління освіти науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 14.07. 2017 року “Про першочергові завдання розвитку освітньої галузі м. Олександрія”.

Прес-служба управління освіти науки, молоді та спорту облдержадміністрації