6 червня 2019 року на базі ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» відбувся регіональний конкурс фахової майстерності

6 червня  2019 року на базі ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» відбувся регіональний конкурс фахової  майстерності  серед здобувачів професійної освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти  з професії «Перукар (перукар-модельєр)».

Учасниками конкурсу стали учні з професії  «Перукар (перукар-модельєр), кваліфікації – перукар 2 класу: ПТУ № 16 м. Мала Виска, ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі», Олександрійського професійного ліцею, Піщанобрідського професійного аграрного ліцею.

Урочисто відкрив конкурс начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації Таборанський В.П.

Надихали учнів на перемогу: директор ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» Снєжко Л.О., голова центру перукарів Кіровоградщини Ковальова А.С., заступник директора навчально-методичного  кабінету  професійно-технічної освіти  у Кіровоградській області.

Гречуха М.В., методист НМК ПТО у Кіровоградській області Черемісова Т.М., директор ТОВ «Стиль» Коваленко Т.Д., технолог компанії ESTEL Панкул Г. та інші.

Після святкової лінійки конкурсантів очікувало жеребкування та  інструктаж з охорони праці .Програма конкурсу передбачала виконання завдань практичного характеру за модулями:

-   модуль 1 – технологічна карта виконання модельної чоловічої стрижки;

-   модуль 2 – модельна чоловіча стрижка з подальшим укладанням у зачіску;

-   модуль 3 – жіноча весільна зачіска на довгому волоссі.

Кращими від ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» стали та піднялись на вищий щабель професійної майстерності:

І місце – Дубина Світлана,  учениця групи ПРМ-1, майстер виробничого навчання Горюнова Т.В.

ІІІ місце – Несунц Христина,  учениця групи ПРМ-3, майстер виробничого навчання Калюжна Л.М.

Учениці були нагороджені Дипломами І та ІІІ ступенів  управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації та пам’ятними призами.

Виконання завдання Модуля 1 Програма конкурсу передбачає виконання завдань практичного характеру за модулями:

-  модуль 1 – відобразити на технологічній карті послідовність виконання модельної чоловічої стрижки;

- модуль 2 – виконання модельної чоловічої стрижки з подальшим укладанням у зачіску;

-  модуль 3 – виконання жіночої весільної зачіски на довге волосся.

Завдання Модуля 1 передбачає оформлення технологічної карти виконання модельної чоловічої стрижки.

Конкурсантам необхідно відобразити на технологічній карті послідовність виконання модельної чоловічої стрижки, яка в подальшому буде виконуватися на Модулі 2.

Для виконання завдання конкурсантам надається аркуш паперу з шаблонами зображення голови.

Схеми, нанесені на шаблони, мають бути акуратними, чіткими, відображати поетапне виконання операцій стрижки та зображення її бажаного кінцевого вигляду. Етапи послідовності виконання стрижки можуть бути зображені в різних ракурсах та обов’язково пронумеровані і прокоментовані у відповідності до визначеної послідовності.

Час на виконання завдання Модуля 1  - 30 хвилин.

Завдання Модуля 2 – передбачає виконання модельної чоловічої стрижки з подальшим укладанням у зачіску. Волосся одного тону.

Зачіска повинна відповідати модним тенденціям, ніж традиційно-класичним та за типом зовнішності моделі.

Під час виконання завдання моделі сідають у спеціально відведені робочі місця (крісла), з чисто вимитим, прямим, зачесаним назад волоссям.

Дозволяється використання всіх видів інструментів для стрижки та укладання волосся.

Дозволяється використання всіх фіксуючих засобів для волосся.

Забороняється попереднє окантування волосся.

Час виконання завдання Модуля 2 – 1 година 30 хвилин.

Завдання Модуля 3 - передбачає виконання жіночої весільної зачіски на довге волосся. Довжина волосся не менше 35 см від крайової лінії на потилиці. Колір волосся  - фарбування від 7 рівня з сучасним направленням.

Зачіска повинна відповідати модним тенденціям та мати елементи, що підкреслюють її призначення. Можливе використання прикрас різного асортименту, що закривають не більше 20% волосяного покрову голови, підтримуючих засобів (валиків, шпильок, невидимок, перукарської сітки). Дозволяється фіксація лаком, лаком з відблиском золотистого та сріблястого кольорів.

Заборонено використання накладного та штучного волосся, допоміжних каркасів, кольорових лаків, спреїв, крейди.

Форми, лінії та використані прикраси повинні відображати цілісність гармонії образу, що створюється.

Макіяж та аксесуари мають відповідати загальному образу,  можуть бути виконані завчасно.

Під час виконання завдання моделі сідають у спеціально відведені робочі місця (крісла), з розпущеним, заздалегідь підготовленим волоссям. Підготовка волосся виконується напередодні (гофрування, випрямлення).

Перед початком виконання зачіски, журі перевіряє довжину волосся.

Моделям дозволяється подавати засоби стайлінгу, шпильки тощо.

Моделям забороняється  доторкатися до волосся.

Під час проходу журі моделі повинні сидіти обличчям до дзеркала.

Час виконання завдання Модуля 3 – 2 години.