Новгородківський район: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

Педагоги Новгородківського району посіли перше рейтингове місце по галузі освіта за результатами проведеного у 2017 році управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг.

- Я не вважаю цей показник особистим досягненням, - підкреслює начальник відділу освіти Новгородківської райдержадміністрації Лідія Остапчук. -  Вважаю його заслугою педагогічних колективів усіх закладів освіти,  які щороку примножують своїми творчими здобутками сучасний розвиток якісної української освіти  як завдання загальнодержавної ваги і значущості.Саме мої колеги, а це 229 працюючих минулого навчального року, формують інтелектуальний потенціал нації, створюють оптимальні умови для виявлення та соціальної підтримки обдарованої молоді.

Додамо, що серед них 77 чол (33, 6% ) мають  вищу кваліфікаційну категорію, 74 чол (32,3 %) - І кваліфікаційну категорію, 32 чол (14%;) -ІІ кваліфікаційну категорію.  Повну вищу фахову освіту мають 212 чол (92,6%), інші -базову вищу та неповну вищу освіту.

Крім того, за результатами останньої атестації  39 педагогічним працівникам присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» (17%),  педагогічне звання «учитель-методист» - 6 (2,6%), а 23 освітян району нагороджено  нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти України».

За чисельністю дітей (537), охоплених дошкільною освітою в 16 ДНЗ, у тому числі 4 ДНЗ на території райцентру  у розрахунку на 100 місць,  результатами рейтингу дошкільної освіти у 2017 році Новгородківський район  посідає І місце (98,9%) проти 7  місця  минулого 2016 року.

З метою розширення мережі дошкільних навчальних закладів 01 вересня 2016 року  на території районного центру  було відкрито ДНЗ «Світлячок», розрахованого на 70 місць, що дало змогу  найменшим жителям Новгородки здобувати якісну дошкільну освіту.

Минулого навчального року  1475 учнів, які навчалися в 13 закладах освіти, були охоплені  навчально-виховним процесом.

Для  57 учнів  двох  шкіл було запроваджено профільне навчання. Наповнюваність  класів становила 11,3 учнів ( по області -16,1), у тому числі по місту -15,5 учнів (по області -21,4), по селу - 9,2 учнів ( по області -10,4 ).

За кількістю медалістів займає за  показниками 2017 року 9 місце проти 12 рейтингового місця минулого 2016 року, що свідчить про підвищення якості знань, які учні здобувають під час навчання в школах району.

До місць навчання та роботи стовідсотково, як і організація  безкоштовного харчування для учнів І- ІУ класів  та дітей, що належать до пільгових категорій, забезпечувалося підвезення 9 шкільними автобусами 72 вихованців дитсадків,458 учнів та 35 вчителів.

Загальна кількість дітей, охоплених позашкільною освітою в районі,  становить 1689 осіб -  114,5% ( обласний показник — 81%)у складі   749  школярів та 940 вихованців ПНЗ.

Разом з тим більшої уваги в новому навчальному році вимагає питання  участі школярів, охоплених усіма формами позашкільної освіти, в масових заходах ( за показником 2017 року район займає 18 місце).

За інформацією начальника відділу освіти Новгородківської райдержадміністрації Лідії Остапчук, до участі в розв'язанні освітніх питань педагогічні колективи долучають і  батьківську громадськість як активного учасника навчально-виховного процесу в наданні допомоги педагогам та учням у реалізації соціально значущих програм та проектів, а також посильної участі в проведенні ремонтних робіт  до початку нового навчального року в  закладах освіти, де навчаються їхні діти.

За результатами співбесіди  очільнику освіти району необхідно  у визначені терміни ( наказ управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 11.07.2017 року «Про першочергові  завдання освітньої галузі Новгородківського району»)  відкрити додаткові дошкільні групи у ДНЗ, зокрема, у Верблюзькому №І ( 10 місць), Куцівському (10 місць). Вершинокам'янському НВК (10 місць), Верблюзькому ДНЗ (20 місць), вирішити питання підвезення учнів, які навчаються на індивідуальній формі навчання до інших закладів освіти через відсутність класів, забезпечити контроль за діяльністю  новостворених моніторингових груп щодо вивчення стану фізичної культури і спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів району

Прес-служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації