На Кіровоградщині обирають кращого з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

6 червня 2019 року на базі ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі» розпочався обласний конкурс фахової майстерності серед здобувачів професійної освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з професії «перукар, перукар-модельєр)».

Щорічно МОН України проводить Всеукраїнські конкурси фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, який складається з трьох етапів (училищний, обласний, всеукраїнський) за певним переліком професій.

Щорічно поліпшується якість та фінансове забезпечення проведення таких конкурсів, яке збільшилось з 4 тис грн. У 2014 році до 40 тис. грн. у 2019 році.

За ініціативи управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації вже другий рік поспіль в області проводяться конкурси фахової майстерності з професій, які не увійшли до такого переліку, але є базовими або мають найбільший попит на ринку праці області. У 2018 році відбувся конкурс з професії “тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”, а у  2019 році проводяться конкурси вже з двох професій ““зварник” та “перукар, перукар-модельєр”.

За титул кращого перукаря області конкурують 8 переможців училищних конкурсів з  4-х  ЗП(ПТ)О, а саме: професійно-технічного училища № 16 м. Мала Виска, ДЗП(ПТ)О «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі», Олександрійського професійного аграрного ліцею, Піщанобрідського професійного аграрного ліцею.

Під час конкурсу учасникам необхідно оформити технологічну карту з поетапним виконанням операцій модельної чоловічої стрижки, виконати означену стрижку з подальшим укладанням у зачіску, а також виконати жіночу весільну зачіску на довгому волоссі.

Роботу конкурсантів буде оцінювати професійне журі у складі Ковальової А.С. (голова центру перукарів Кіровоградщини), Панкул А. (технолог компанії ESTEL), Кравченко М.А. (завідуюча перукарнею «Шарм» м. Мала Виска), Колєснік О.В. (завідуюча перукарнею «Ідеал» м. Олександрія), Коваленко Т.Д. (директор салоном краси «Стиль», м. Кропивницький.

Кращих із кращих юних перукарів оголосять уже завтра.

Більше фото