Освітяни області, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, взяли участь в експертній зустрічі «Розбудова мережі інклюзивно-ресурсних центрів та підготовка кадрів для інклюзивної освіти»

06 червня 2019 року у малій залі обласної державної адміністрації відбулося онлайн-засідання з теми «Розбудова мережі інклюзивно-ресурсних центрів та підготовка кадрів для інклюзивної освіти», організатори якого директорат інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

У засіданні взяли участь працівники управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти та керівники інклюзивно-ресурсних центрів області.

У ході засідання було обговорено ряд актуальних питань з організації роботи інклюзивно-ресурсних центрів, визначено основні завдання на найближчій час.

Керівник директорату інклюзивної та позашкільної освіти Хіврич В.В. повідомила, що станом на травень 2019 року в Україні створено 561 ІРЦ, до кінця року заплановано утворити ще 87 ІРЦ. З державного бюджету в 2018 році було виділено 100 млн. грн. на оснащення ІРЦ.

Станом на січень 2019 р. 500 ІРЦ, що були створені протягом 2018 року, були обладнані за кошти субвенції. За результатами аналізу витрачених коштів Державного бюджету загальний процент використання у 2018 році становив 91,8%.

У 2019 році було направлено місцевим бюджетам 39 млн. грн. коштів з субвенції державного бюджету на закупівлю обладнання для ІРЦ. Станом на травень 2019 р. було використано 6,7% коштів.

Для впровадження уніфікованого сучасного підходу до оцінки особливих освітніх потреб вперше в Державному бюджеті були передбачені та централізовано закуплені комплекти сучасних діагностичних методик.

У Кіровоградській області на даний час створено 22 ІРЦ, до кінця поточного року планується створити ще 2.

Робота з питань впровадження інклюзивної освіти в області продовжується.