Гайворонський район: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

За результатами моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг у 2017 році відділ освіти   Гайворонської райдержадміністрації посів  9 рейтингове місце по галузі освіта.

За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Олександра Гродзіцького, поступово розширюється коло зацікавлених в успішній реалізації завдань  державної освітньої політики, зміцнюються демократичні засади у навчальних закладах району, удосконалюється діяльність щодо виконання  галузевих нормативно-правових документі, більша увага приділяється  питанням розвитку загальної середньої дошкільної  та позашкільної освіти, забезпечення навчально-виховного процесу, зміцнення матеріальної бази закладів освіти, добору педагогічних кадрів.

Зокрема, протягом 3016/2017 навчального року навчально-виховний процес забезпечували 431 педагог. 148 працюючих педпрацівників (34,3%) мають вищу кваліфікаційну  категорію, 124 чол. (28,8%) - І кваліфікаційну  категорію, 59 чол (13,7%) -ІІкваліфікаційну  категорію.

Відповідно до Положення  проводиться атестація педагогічних кадрів, за результатами якої у 2016/2017 навчальному році  педагогічне звання «Старший вчитель» присвоєно 56 педпрацівникам (13%), педагогічне звання «Вчитель-методист» -10 (1,7%) педпрацівникам 16 педагогічних працівників району нагороджені нагрудним знаком  МОН України «Відмінник освіти України».

У 22 дошкільних навчальних закладах району, в тому числі 9  міських, минулого навчального року виховувалося 1119 дітей дошкільного віку.  Кількість дітей на 100 місць в ДНЗ  становила 107, 6 дітей (обласний показник -108 дітей). За цим показником Гайворонський район посідає за результатами моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг у 2017 році 18 рейтингове місце.

Загальну середню освіту в 22 навчальних закладах району здобували 3144 учні, у тому числі  інклюзивну освіту 9 дітей з особливими освітніми потребами.

Для 161 старшокласника в 13 навчальних закладах району, в тому числі  71 учня з числа тих, які навчаються в сільській місцевості, було організовано профільне навчання.

До місць навчання підвозилося 173 учасників навчально-виховного процесу.

Наповнюваність класів і класів-комплектів у 2016/2017 навчальному році становила 12,9 учнів ( по області-16,1), у тому числі по місту-17, 2 учні (по містах  області -21,4 учнів). по селу - 9, 5 учнів ( по області-10,4учнів).

За наповнюваністю  класів11 шкіл району (78, 6%) не відповідають встановленим нормативним показникам.

Із загальної кількості цьогорічних випускників шкіл медалістами стали 4 випускники (3,2%). За цим показником район займає 14 місце в області.

Позашкільною освітою  року було охоплено 103,9% учнів

( 5 рейтингове місце за показником 2017 року), за участю школярів у масових заходах -20 місце.

У 2017 році Гайворонською районною радою прийнято рішення про створення в районі навчально-виховних об'єднань ( НВО) в складі опорних шкіл та їх філій, що сприятиме якісному показникові здобуття учнями знань та концентрації школярів у навчальних закладах району із одночасним організованим підвезенням до місць навчання, у тому числі учнів малокомплектних шкіл,  які здобувають освіту на індивідуальній формі навчання.

Станом  на сьогодні в районі здійснюються заплановані заходи щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року, у тому числі  капітальні ремонти приміщень Побузької ЗШ І-ІІІ ступенів на суму 500,0 тис. грн., Крутеньківської ЗШ І-ІІІ ступенів (50,0 тис.грн), Лебединської ЗШ І-ІІІ ступенів  (50,0 тис. грн.), а також поточні ремонти в закладах освіти.

Серед завдань, визначених за результатами проведеної співбесіди, проведеної робочою групою управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністраціїв липні цього року,  слід виокремити головні для розв'язання в новому 2017/ 2018 навчальному році: здійснити заходи щодо відкриття дошкільного відділення у Козавчинському НВК, організації профільного навчання у 10-х класах шкіл, комплектації  десятикласниками навчальних закладів Гайворона та Завалля, вирішити питання підвезення учнів з малокомплектних ЗНЗ до опорних навчальних закладів, у  тому числі учнів 5-9-х класів до Соломіївського НВК, де завершено роботу по заміні опалювальних котлів на суму 41.0 тис. грн. (кошти місцевого бюджету),  виконання протипожежних заходів у Соломіївському та Таужненському навчальних закладах, у разі необхідності, здійснення антирадонових заходів у вікненських закладах освіти та Солгутівському ДНЗ.

Крім того, до 01.09.2017 року відідлу освіти Гайворонської райдержадміністрації  необхідно підвищити  2-х тарифних розряди педагогічним працівникам, які фінансуються з місцевих бюджетів, та створити  постійно діючі моніторингові групи щодо вивчення стану фізичної культури і спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів району.

Прес-служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації