Про організацію та початок роботи профільних таборів з денним перебуванням відпочинкової зміни, створених на базі закладів загальної середньої освіти Долинського, Новгородківського районів

04 червня 2019 року відбулася перевірка організації виховної роботи та змістовного дозвілля, створення безпечного освітнього середовища під час діяльності пришкільних таборів відпочинку, які функціонують на базі КЗ “НВК “Долинська гімназія - ЗШ І-ІІІ ст. № 3 Долинської районної ради”, Новгородківського НВК Новгородківської ради.

Відпочинкова кампанія в пришкільних таборах розпочалася з 03 червня 2019 року.

У вищезазначених закладах освіти сплановано діяльність таборів: складено плани роботи, плани-сітки, путівки дня, графіки роботи та чергування працівників.

На підставі заяв батьків відпочинком охоплено в КЗ “НВК “Долинська гімназія - ЗШ І-ІІІ ст. № 3 Долинської районної ради” (табір “Надія”) 352 здобувача освіти; в Новгородківському НВК Новгородківської ради (табір “Бригантина”) - 302.

Отримано дозволи місцевих органів ДСНС та структурних підрозділів Головного Управління Держпродспоживслужби на відкриття вищевказаних об’єктів, про що свідчать акти приймання від 27-28.05.2019 року.

Приміщення табору забезпечено вогнегасниками, яким проведено технічне обстеження та перезарядку. Є плани евакуації на випадок пожежі та пам’ятки з пожежної безпеки з зазначенням номерів телефонів відповідних служб.

Структурними підрозділами ДУ “Кіровоградській обласний лабораторний центр МОЗ України” досліджено воду із шкільних водогонів, дозвіл щодо її придатності до використання підтверджено протоколами.

Упорядковано території закладів, які мають огорожі, зелені зони для відпочинку (газони), квітники. Покошено траву та знищено сухостої.

Обладнано ігрові майданчики, творчі майстерні, місця для перегляду кінофільмів та телепередач, проведення концертних програм, оформлено загонові місця, обстежено території, випробувано спортивне обладнання, про що складено відповідні акти.

В Новгородківському НВК в мовному таборі працює волонтер “Корпусу миру” із США.

Забезпечено повірку технологічного обладнання (духових шаф), вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах заземлених магістралей і устаткування, петлі короткого замикання “фаза – нуль”. На харчоблок Новгородківського НВК придбано посуд.

Забезпечено питний режим.

Туалетні кімнати облаштовано окремо для хлопчиків та дівчаток, в яких встановлено по 4 кабіни з унітазами; в умивальній кімнаті — по 2 умивальники, що відповідає нормам облаштування, є рідке мило для миття рук, паперові рушники.

В рамках проведення І етапу реконструкції будівлі із впровадженням енергозберігаючих технологій у Новгородківському НВК організовано гаряче водопостачання умивальників у туалетних кімнатах. У вбиральнях для хлопчиків встановлено пісуар із розрахунку 1 на 40 осіб. В кожній туалетній кімнаті обладнано індивідуальні кабінки. Крім того на кожному поверсі передбачено туалет для персоналу.

Зазначені приміщення прибираються належним чином, відсутні неприємні запахи, вапняний наліт та наліт іржі.

У зв’язку із відсутністю спеціально обладнаних місць було заборонено купання дітей у місцевих водоймах.

Разом з тим у КЗ “НВК “Долинська гімназія - ЗШ І-ІІІ ст. № 3 не створено умов для проведення режимних моментів на свіжому повітрі: немає тінистих зон, тентів, тому діти перебувають на відкритому сонці, до того ж значна частина з них не мала головних уборів. Отже, створено прецедент щодо можливості отримання дітьми сонячних та теплових ударів.

Управлінням освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації забезпечено координацію та контроль за підготовкою та функціонуванням профільних таборів відпочинку.