Освітня галузь Великоандрусівської ОТГ району: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

1 червня 2017 року створено Великоандрусівську об'єднану територіальну громаду чисельністю населення якої станом на 1 січня 2016 року становить 3200 осіб.

У 2017 році на формування інфраструктури ОТГ у виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на загальну суму 6022,3 тис. грн.

На території об'єднаної територіальної громади  розташовані  1 дошкільний навчальний заклад, а також  Великоандрусівський і Подорожненський навчальні заклади, у яких  навчається 242 учні при наповнюваності класів 11,0 учнів.

До місць навчання школярі підвозяться орендованим транспортом.

На території закладів освіти з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та техніки безпеки встановлено паспортизовані ігрові майданчики.

Згідно з постановою КМУ від 23.03.2011 року педагогічним працівникам у 2017 році виплачується 20-відсоткова надбавка за престижність педагогічної праці, підвищено 2 тарифних розряди.

Профільним навчанням  охоплено 13 учнів десятих класів Великоандрусівської та Подорожненської шкіл. Через відсутність  проживання на території  ОТГ дітей з особливими освітніми потребами інклюзивне навчання в новому навчальному році не планується

Позашкільну освіту учні здобуватимуть у гуртках ,які планується відкрити  на базі шкіл, розміщених на території ОТГ.

Станом на сьогодні в закладах освіти здійснюються заплановані заходи по підготовці до нового навчального року, у тому числі ремонтні роботи.

Серед першочергових завдань, які стоять перед органом місцевого самоврядування,  є створення відділу освіти, вирішення питання ліквідації черги у ДНЗ відкриттям додаткової групи, забезпечення права дітей на здобуття позашкільної освіти, профілізації освіти в старшій школі в умовах сільської місцевості, створення постійно діючих моніторингових груп щодо вивчення стану фізичної культури і спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів ОТГ та забезпечення  контролю за їх  діяльністю.

Прес - служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації