Освітня галузь Світловодського району: здобутки, проблеми та шляхи ії вирішення

Як інформував членів робочої групи в.о.начальника відділу освіти Світловодської РДА Сергій Чурилов,  протягом минулого навчального року діяльність  відділу  спрямовувалася на об'єднання зусиль із зацікавленими сторонами у функціонуванні освітніх закладів на території району.

Увага приділялася питанням організації навчально-виховного процесу, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, харчування учнів 1- 4 класів, вартість якого на одного становила 11, 5 гривень при обласному показникові -10 гривень, організації підвезення 173 учнів до місць навчання 7 шкільними автобусами,  виплаті  20 - відсоткової надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам навчальних закладів та підвищення  2 тарифних розрядів, зміцненню матеріальної бази закладів освіти.

Навчально-виховним процесом минулого 2016/2017 навчального року було охоплено 1095 учнів, які  здобували знання в 11 загальноосвітніх навчальних закладах. Середня  наповнюваність класів - 8,8 учня. Профільним навчання при 5 школах було охоплено  57 учнів  у 8 класах.

В одній  групі короткотривалого перебування12 дітей.  311 дітей були охоплені дошкільною освітою в ДНЗ району, що становить 58, 8 дітей на 100 місць у ДНЗ ( 15 рейтингове місце). 680 дітей здобували позашкільну освіту під час роботи в гуртках( 76, 0%  від загальної кількості дітей шкільного віку -1095) - це 14 рейтингове місце в області.

Станом на сьогодні завершуються поточні ремонти в закладах освіти.

За загальною кількістю набраних балів за результатами моніторингу доступності та якості  надання освітніх послуг у 2017 році  (53), середнім балом показника освіти  ((11) Світловодський район по галузі освіта у 2017 році посів 18 місце.

Відділу освіти необхідно до початку нового навчального року організувати профільне навчання у 10-х класах шкіл, підвезення учнів з малокомплектних шкіл до опорних навчальних закладів, здійснити заходи щодо раціональної комплектації 10-х класів у районі, вжити заходи щодо наповнення гуртків при ЗНЗ та запровадити  районну педагогічну премію для стимулювання кращих педагогів району, вивчити питання створення до 01.09. 2017 року районної ПМПК, відкрити дошкільне відділення у Захарівському (20 місць) та Великоскелівському НВК (20 місць).

Прес-служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації