У Кропивницькому відзначили призерів ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор та їх тренерів

2 серпня, в обласному центрі відбулась урочиста зустріч з призерами ХХІІІ літніх Дефлімпійських ігор в місті Самсун (Туреччина) та їх наставниками.

Серед 218 спортсменів, які представляли Україну на світових змаганнях, четверо – представники Кіровоградщини, на рахунку яких 13 медалей.

Першу золоту нагороду для збірної України завоював Олександр Костик (майстер спорту України міжнародного класу зі стрільби кульової), який до того ж встановив рекорд Дефлімпійських ігор. Гарний результат у стрільбі показав і Сергій Фомін (заслужений майстер спорту України зі стрільби кульової), здобувши срібну та бронзову медалі. Найчастіше на п’єдестал переможців піднімалася Ірина Терещенко (заслужений майстер спорту України з плавання), вона додала до скарбнички української збірної 4 срібні та 4 бронзові нагороди. Дві бронзи у змаганнях виборола плавчиня Дар'я Тарасенко (майстер спорту України з плавання). До престижних змагань спортсменів підготували тренери Олена Ібрагімова та Олена Кузнєцова.

З успішними результатами учасників Дефлімпійських ігор привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.

- Наші дефлімпійці представляли не лише місто Кропивницький, а й всю область, Україну. Приємно, що ви вчотирьох вибороли 13 нагород. Друге командне місце нашої збірної – це й ваша заслуга, - підкреслив він.

Сергій Коваленко разом із головою обласної ради Олександром Чорноіваненком та заступником міського голови Кропивницького Олександром Мосіним вручили спортсменам та їх тренерам сертифікати на отримання грошової винагороди. Так, згідно із рішенням голови облдержадміністрації та голови обласної ради, за золоту медаль передбачено нагороду у сумі 60 тис. грн., за срібну – 50 тис. грн., за бронзову – 40 тис. грн. Тренери отримають по 50% від суми за кожну медаль. Таке ж заохочення передбачено для призерів і з міського бюджету.