Освітня галузь Петрівського району: здобутки, проблеми та шляхи вирішення

Вже небагато часу залишилося до нового 2017/2-18 навчального року, тому діяльність відділу освіти Петрівської  райдержадміністрації (начальник Наталія Гавриленко), педагогічних колективів закладів спрямовується на його успішний початок подальше створення умов для розкриття талантів і можливостей кожної дитини дошкільного та шкільного віку з урахуванням освітніх потреб, сприяння здобуттю учнями старшої школи знань відповідно до професійного самовизначення через упровадження профільного навчання, здійснення повноважень в частині виконання законодавства в сфері освіти.

Станом на 1 серпня 2017 року виконано капітальні ремонти по заміні вікон на металопластикові у Червонокостянтинівській, Іскрівській, Балахівській школах - переможниці в конкурсі з проектом «Покращення навчально-матеріальної бази КЗ «Петрівське НВО «ЗШ І-ІІІ ступенів –гімназія» - переможця конкурсу з проектом «Турбота про підростаюче покоління – запорука успішної держави», заміни покрівлі даху приміщення районного центру дитячо-юнацької творчості. Розпочато капітальний ремонт по заміні вікон на енергозберігаючі у Новостародубській школі, яка визнана  переможцем конкурсу “Майбутнє – спільна справа» з проектом «Енергозберігаючі заходи в школі села  Новий Стародуб» Капітальний ремонт: заміна вікон на металопластикові, капітальний ремонт  водопровідних мереж, тривають роботи по удосконаленню спортивної бази -Зеленської  школи І-ІІ ступенів

На території району минулого 2016/2017 навчального року в 12 закладах освіти здобували знання  діти шкільного віку, кількість яких становила 2023 осіб, при середній наповнюваності класів- 14,6 учнів, у тому числі в розрізі району по смт Петрове - 20,8 учнів, по селу -11,6 учнів. 821 учень здобував повну загальну середню освіту в опорних школах, 349 - у двох філіях.

Станом на сьогодні триває пошук шляхів творчого зростання дітей з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей і можливостей зростати здоровими та щасливими.

- З метою мотивації до навчально-виховного процесу, забезпечення рівного доступу до освіти, у тому числі дошкільної - найважливішої складової безперервної освіти - у вересні та травні кожного року за участю психологів, логопедів та методистів проводяться психолого-педагогічні зрізи з дітьми дошкільного віку, - інформує завідувач ІРЦ  відділу освіти Григорій Москалець, за словами якого «це тільки вікно можна швидко вставити, а якість освіти — ні!».

Отримані результати розглядаються на розширеному засідання колегії відділу освіти і надсилаються сільським головам для вжиття заходів щодо якісної підготовки до навчання дітей 5- річного віку, охоплених дошкільною освітою.

Кількість дітей на 100 місць в ДНЗ при обласному показникові (108,1) становить 86,4 - це 9 рейтингове місце в області (2016 рік -12 місце). Проте, як зазначають члени  робочої групи під час співбесіди, залишається завеликою (130,5 при  обласному показникові -124) кількість дітей, які виховуються у 2 ДНЗ смт Петрове. Для розвантаження вікових груп  до 20 грудня 2017 року відділом освіти РДА планується відкриття додаткової групи на 20 місць в ДНЗ №І районного центру. З виділення на ці потреби місцевих коштів на суму 925 тис.

За інформацією начальника відділу освіти, стовідсотково забезпечується підвезення 198 дітей до місць навчання. До інклюзивного навчання у трьох закладах освіти залучено 6 учнів. У 6 закладах освіти з профільним навчанням здобувають знання  в 11 класах з профільних класів учні старшої школи в кількості 152 осіб, із них 66 осіб -у сільській місцевості. Відкрито екологічний профіль для учнів старшої школи Новостародубської  ЗОШ І-ІІІ ступенів, а у комунальному закладі « Петрівське НВО «ЗШ І-ІІІ ступенів-гімназія» організоване навчання в профільних класах за  напрямком історія, українська філологія.

Належна увага відділом освіти приділяється питанням добору, навчання та розстановки педагогічних кадрів (за винятком Луганської та Петрівської ЗШ №1, де заступник директора та директор відповідно мають педагогічне навантаження, не передбачене нормативними документами).

Серед працюючих 291 педпрацівників ЗНЗ 101 (34,7%) мають вищу кваліфікаційну категорію, 72  (24,7%) - І кваліфікаційну категорію, 41 (14,1%) - ІІ кваліфікаційну категорію. 263 педагоги (90,4%) мають повну вищу освіту.

За результатами атестації педагогічним працівникам присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» - 32 педпрацівникам (11%), педагогічне звання «вчитель-методист» - 8 (2,7%), нагороджені нагрудним знаком «Відмінник України»-23 педагогів Петрівського району.

2017 року призерами та переможцями учнівських олімпіад визначено 18 представників шкіл району ( 2016 рік -7 осіб), проте за кількістю одержаних медалей (2) район посідає 18 місце в області залежно від кількості цьогорічних випускників шкіл (99).

На контролі відділу освіти райдержадміністрації постійно перебувають питання виконання постанови КМУ від 23.03.2011 року №373 щодо виплати у 2017 році надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам навчальних закладів, яким підвищено два тарифних розряди, матеріального та морального стимулювання педагогічних працівників, у тому числі молодих спеціалістів.

Системна увага звертається органом управління освітою на питання здобуття учнями позашкільної освіти, якою охоплено 2082 дитини 9 у тому числі 1236 дітей у ПНЗ в 40 різнопрофільних гуртках ( 75 груп) за напрямками діяльності. За цим показником  (102,9%) Петрівський район посідає 6 рейтингове місце в області.

Станом на 12 серпня 2017 року завершено капітальний ремонт ДНЗ №І на суму 354 тисяч гривень, покрівлі приміщення ДНЗ №2 та облаштування ігрового майданчика на суму 132, тисяч гривень. На черзі — ремонтні роботи у Ганнинському, Володимирському та Богданівському ДНЗ Петрівського району.

За результатами моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг у 2017 році  район займає 8 рейтингове місце по галузі освіта.

Відповідно до наказу управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 14.07.2017 р. №605 «Про першочергові завдання розвитку освітньої галузі району» начальник відділу освіти Петрівської райдержадміністрації Гавриленко Н.А. повинна створити у визначені наказом терміни постійно діючі моніторингові групи щодо вивчення стану фізичної культури та спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів та забезпечити контроль за їх роботою, вирішити питання відкриття додаткової вікової групи  в ДНЗ №І смт Петрове. підвезення учнів, які навчаються за індивідуальною формою, до опорних шкіл з організацією профільного навчання, усунути випадки нераціонального розподілу навчального навантаження серед педагогічних працівників, у тому числі серед директорів шкіл та їх заступників.

Прес- служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації