Освітня галузь Маловисківської ОТГ: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

Коротка довідка: Відділ освіти, молоді та спорту  - 1 ставка, методичний кабінет - 3,25 ставки, група технічного обслуговування  - 3 ставки.

ДНЗ — 2; у складі НВК — 2; вихованців — 442; педпрацівників- 32; на 100 місць 115 дітей.

ЗНЗ — 5; вихованців- 1220; педпрацівників — 154.

ПНЗ — 1; вихованців -856; педпрацівників -25.

Маловищани першими в області створили територіальну громаду і вже з 01 січня 2016 року, відповідно до отриманих повноважень вона отримала кошти з Державного бюджету для  розвитку. За цей час бюджет зріс вчетверо, як інформує ЗМІ міський голова  Маловисківської ОТГ Юрій Гульдас. Додатково отримано 5 млн грн на розвиток інфраструктури, до якої входять і заклади соціально - гуматарної сфери.

- Наразі ми зміцнюємо матеріальну базу дошкільних та навчальних закладів, розміщених на території ОТГ, - зазначає  начальник відділу освіти, молоді та спорту  Алла Шпак. - Наповнюваність класів учнями у 2016/ 2017 навчальному році становила по місту 21, 5 учнів. Вартість харчування однієї дитини з числа учнів І-ІУ класів станом на 01 квітня 2017 року становила 12 грн. (обласний показник -10 грн.). До закладів освіти міста  4 шкільними автобусами забезпечувалося підвезення дітей, які проживають на території 6 населених пунктів району: Олександрівка, Паліівка, Вишневе, Краснопілка, Заповідне, Первомайське.

У 7 профільних класах шкіл № 3, 4 та Маловисківської гімназії 114 учнів були охоплені профільним навчанням на виконання Концепції профільного навчання та відповідного наказу МОН України від 21.10 2013 р. №1456 у частині сприяння прозвитку творчої самостійності,формування дослідницьких умінь і навичок для можливої самореалізації випускниками шкіл.  Цього навчального року  учні Маловисківської ЗОШ І-ІІІ ступенів-опорного закладу, будуть охоплені навчанням у профільних класах за напрямком: українська філологія, історія.

Належна увага органом управління освітою приділяється питанням добору та розстановки педагогічних кадрів, із загальної кількості яких 55 (40, 7%) мають вищу кваліфікаційну категорію, 27 (20%) - І кваліфікаційну категорію, 19 ( 14,1%) - 11 кваліфікаційну категорію,

За результатами  атестації присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» 40 особам (29, 6 %), педагогічне звання ! Вчитель-методист» - 7 особам (5,2 %).

Для стимулювання кращих освітян встановлено міську педагогічну премію імені колишнього директора Маловисківської ЗОШ Григорія Перебийніса, грошовими преміями щорічно нагороджуються творчо працюючі вчителі до Дня працівників освіти.

За показником охоплення позашкільною освітою  дітей від загальної кількості дітей шкільного віку (1172) за 2016 рік ОТГ м. Мала Виска займає 9 рейтингове місце з 28.

На виконання Концепції інклюзивного навчання для 4 учнів у 2 школах минулого навчального року було створено мікросередовище інклюзивного простору. За рішенням  обласної ПМПК  планується додатково охопити навчальним процесом  ще 4 учнів із залученням до роботи з  дітьми, що мають особливі освітні потреби,  шкільних психологів.

Педагогічними колективами приділяється увага питанням покращення якості знань школярів, роботи з обдарованими дітьми. Із 75 цьогорічних випускників 4 особи отримали медалі ( 3 -золоті, 1-срібна), і за даним показником посіли 8 рейтингове місце з 22 (5,3%) від їх кількості. Крім того, збільшилася кількість переможців обласного етапу учнівських олімпіад (10 осіб проти 9 осіб минулого року).

За участю та перемогами в Спартакіадах минулого навчального року школярі міста займають 8 місце в області.

Разом з тим за результатами моніторингу доступності та якості надання освітніх послуг у 2017 році кількість дітей, охоплених дошкільною освітою в ДНЗ, є значно більшою від кількості місць у дитячих садочках ( 145 на 100 місць). Тому під час співбесіди начальник управління освіти, науки молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський поставив завдання начальнику відділу освіти, молоді та спорту Маловисківської ОТГ Аллі Шпак завдання по розробці конкретних планів і заходів щодо розвантаження фукнкціонуючих та відкриття додаткового дошкільного навчального закладу на території міста, встановлення контролю за діяльністю новостворених моніторингових груп щодо вивчення стану фізичної культури і спорту та організації харчування вихованців, учнів навчальних закладів, не допускати на майбутнє випадків нефахового викладання предметів у підпорядкованих закладах освіти, вжити заходи щодо розширення мережі гуртків, зокрема туристсько-спортивного напряму.

Крім того, особливу увагу потрібно приділити питанням залучення коштів на  ремонт доріг, якими підвозяться діти до місць навчання з населених пунктів Маловисківського району і  до 18 серпня цього року  надати управлінню інформацію про проведену роботу з цього питання.

Станом на сьогодні в закладах освіти проводяться поточні ремонти, заміна вікон з метою мінімізації втрат теплової енергії, утеплюються фасади приміщень, ремонтуються дахи будівель, встановлюється огородження територій  шкіл тощо.

За показниками управління освіти, науки молоді та спорту облдержадміністрації Маловисківська ОТГ по галузі освіта займає 12 рейтингове місце в області, а за рівнем 4 показників фінансової спроможності у І півріччі 2017 року серед 366 ОТГ, створених в Україні, - 52 місце.

Прес-служба  управління освіти, науки молоді та спорту облдержадміністрації