Маловисківський район: здобутки, проблеми та шляхи їх вирішення

Діяльність відділу освіти, молоді та спорту  Маловисківської райдержадміністрації (начальник С.Кравченко) протягом минулого навчального року спрямовувалася на подальше формування освітнього середовища для дітей дошкільного та шкільного віку, покращення якості знань,  підготовку до вибору учнями майбутньої професії, здобуття ними позашкільної освіти, інклюзивного навчання, збереження та розвиток мережі закладів освіти, утвердження здорового способу життя тощо.

У районі стовідсотково охоплено дошкільною освітою дітей дошкільного віку. За  рейтинговим показником охоплення дітей освітою дошкільного віку у 12 ДНЗ  в складі 23 груп  район посідає сьоме місце в області. Вартість харчування для учнів І — ІУ класів складає 10 грн.40 коп.  при обласному показникові -10 грн.

Належна увага приділяється виконанню ремонтних робіт та облаштуванню приміщень дошкільних і навчальних загальноосвітніх закладів.

У районі створено два навчально-виховних об`єднання: Смолінське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія – позашкільний навчальний заклад» з філією Копанська ЗШ І-ІІ ст. та Хмелівське НВО з філіями Новопавлівська ЗШ І-ІІІ ст., Миролюбівська ЗШ І-ІІ ст., Розсохуватська ЗШ І-ІІ ст. З січня 2017 року працюють два навчально-виховні комплекси: Якимівський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» та Злинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», оснащених відповідним обладнанням для належної організації навчально - виховного процесу, ігровими майданчиками.

До місць навчання забезпечується підвіз 11 шкільними автобусами. 1296 дітей охоплені гуртковою роботою в позашкільному навчально-виховному закладі та Смолінському НВО, що становить 48 % від загальної кількості дітей. 1064 учні шкіл району охоплені роботою в гуртках та секціях, які працюють при загальноосвітніх закладах. Відсоток охоплення позашкільною освітою у районі становить 85% від загальної кількості дітей. Видаються свідоцтва учням про здобуття ними позашкільної освіти по завершенню навчання в позашкільних закладах.

Наповнюваність груп в школах сільської місцевості в середньому становить 14,8 у РБДЮТ – 16,1.

Позитивно вирішуються питання інклюзії.

Школярі району - постійні учасники та призери обласних конкурсів і фестивалів.

11 учнів є переможцями учнівських олімпіад.

За результатами цьогорічної обласної Спартакіади серед школярів Маловисківський район, на базіякого проводиться рядспортивних змагань обласного рівня, посідає четверте місце в області.

Разом із тим низьким залишається показник якості загальної середньої освіти (921 місце). За підсумками навчального року лише один учень отримав золоту медаль від загальної кількості випускників одинадцятих класів ( 148осіб).

До початку нового навчального року відділу освіти, молоді та спорту району необхідно вжити організаційні та практичні заходи щодо наповнення груп у дошкільних навчальних закладах, організації підвозу до опорних закладів учнів старших класів Копанської, Новопавлівської та РозсохуватськоїЗШ І-ІІ ст., запровадження профільного навчання у Мануйлівському НВК,  Плетеноташлицькій ЗШ І-ІІІ ст.,  Якимівському НВК, а також забезпечити фахове викладання навчальних предметів, у тому числі й членами адміністрації загальноосвітніх навчальних закладів

.

Прес - служба управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації