Юні лісівнички з Кіровоградщини стали кращими на національному відборі Міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи»

14 травня 2019 року в Державному агентстві лісових ресурсів України за підтримки Товариства лісівників відбувся національний відбір Міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи» (YPEF). 

Під час заходу було проведено тестування на знання лісового господарства України англійською мовою, перевірку вміння розуміти текст лісівничої тематики й тест на вміння спілкуватись англійською.

Найсильнішою у завзятій боротьбі стала команда з Кіровоградщини. Це Юлія Крижанівська, вихованка учнівського лісництва «Підсніжники» на базі Голованівського ліцею імені Т.Г.Шевченка Голованівської районної ради (керівник Куляєва Н.Ю.), Вікторія Балабушка, випускниця учнівського лісництва «Зелена планета» на базі комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради (керівник Полтавець С.В.) та Ірина Штундер, вихованка  учнівського лісництва «Зелена планета» на базі комунального закладу «Компаніївське навчально-виховне об’єднання» Компаніївської селищної ради (керівник Полтавець С.В.), які й представлятимуть Україну на міжнародному молодіжному конкурсі в Чехії.

Міжнародний конкурс «Молодь у лісах Європи» включає два етапи, перший з яких – відбір на національному рівні команди школярів (до 19 років), другий – змагання  команд на міжнародному рівні.

У фіналі конкурсу в Чехії буде проведено три офіційних та один неофіційний конкурс. Офіційні конкурси – тестування на знання лісового господарства Європи, практичний конкурс на знання основ лісового господарства та підготовка презентації на задану лісівничу тему. Мова спілкування – англійська.

Нагадаємо, що вперше українська команда приєдналась до складу учасників YPEF у 2015 році. У Румунії юний лісівник Андрій Галушка із Червоно-Нерубаївського шкільного лісництва, яке діє на базі Підлісненської філії  комунального закладу  «Олкександрівське навчально-виховне об’єднання № 2» Олександрівської районної ради, перебуваючи у складі збірної команди, посів І місце.

У 2016 році серед учасників Міжнародного змагання в Латвії Кіровоградщину представляла Діана Гусейнова, вихованка  шкільного лісництва «Паросток», котре діє на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 Світловодської міської ради.