Юні туристи мандрували лісами Кіровоградщини

У період з 7 до 11 травня 2019 року комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» провів  Х Чемпіонат області зі спортивних туристських походів та І етап XV обласного зльоту юних туристів-краєзнавців на території Знам’янського та Олександрівського районів Кіровоградщини. У змаганнях взяли участь 17 груп юних туристів-краєзнавців, понад 100 учасників, що представляли Знам’янський, Новгородківський, Онуфріївський, Петрівський райони,  м. Знам’янка,  м. Кропивницького, м. Олександрія, Ганнівську і Помічнянську ОТГ.

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснювало управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації.

Змагання передбачали проходження маршруту спортивного походу 2-го ступеня складності довжиною майже 60 км, розробленого Головною суддівською колегією, з проходженням контрольних пунктів, технічних етапів, орієнтування та Х-етапів.

У перший день змагань, 7 травня 2019 року, поблизу ст. Чорноліська відділ освіти, молоді та спорту Знам'янської районної державної адміністрації організував для учасників урочисте відкриття із привітаннями від дитячих колективів Знам'янщини.

Краєзнавчі змагання розпочалися етнографічними завданнями та в’язанням туристичних вузлів. Протягом всіх днів маршруту команди проводили опитування серед жителів Олександрівщини і збирали історико-етнографічні відомості про район подорожі, проводили дослідження ґрунтового профілю, визначали швидкість течії річки, робили розкоп методом єгипетського трикутника тощо.

За підтримку і допомогу в організації та проведенні змагань організатори висловлюють подяку відділу освіти, молоді та спорту Знам'янської райдержадміністрації та відділу освіти Олександрівської райдержадміністрації.