У Кропивницькому проведено обласний семінар-практикум з національно-патріотичного виховання для відповідальних за проведення районних (міських) етапів гри (Сокіл) («Джура»)

23-24 квітня 2019 року у Кропивницькому колектив комунального центру «Кіровоградський обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді» провів обласний семінар-практикум для відповідальних за проведення районних (міських) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура). Семінар працював над проблемою «Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура): особливості підготовки та основні аспекти її проведення».
Організаторами семінару-практикуму є управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді» та комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
Участь у заході взяли 77 представників (2018 рік – 46 учасників) відповідальних за організацію та проведення районних (міських) етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура), підготовку роїв до участі у обласному зборі гри та керівники гуртків, які працюють за програмою «Сокіл» (Джура).
На урочистому відкритті семінару-практикуму з вітальним словом виступив спеціаліст відділу молодіжної політики та виховної роботи управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Волошин Владислав Олександрович.
Протягом двох робочих днів семінару-практикуму розглядалися питання щодо організації, проведення та участі роїв у І-ІІІ етапах гри «Сокіл» (Джура). Були висвітлені та обговорені з учасниками заходу основні зміни в нормативній базі та умовах проведення гри і таборування на обласному етапі Гри, вимогами до нових конкурсів «Фізична підготовка» та «Метання гранати», визначили алгоритм проведення невідкладної допомоги потерпілому з точки зору тактичної медицини.
Заняття проводили працівники комунального закладу «Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді», комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» (завідувач науково-методичної лабораторії фізичної культури, спорту і захисту Вітчизни Коробова М.Г., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Митрофаненко Ю.С.), представники фахівці ФСТ «Динамо».
Досвідчені інструктори протягом двох днів роботи семінару допомагали учасникам опановувати навички в подоланні туристичної смуги перешкод, учасники відпрацьовували елементи конкурсу «Впоряд» спільно з кадетами комунального закладу «Навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» під керівництвом керівника гуртка «Джура» Андрійченка В.В..
Логічним завершенням стало вручення учасникам сертифікатів комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського», що завідчують участь у роботі обласного семінару-практикуму.
Організатори щиро вдячні всім хто долучився до проведення такого масштабного заходу і мають надію, що учасники донесуть інформацію на місця, що в свою чергу покращить підготовку команд до етапів гри «Сокіл» («Джура») і дозволить ще більш активно розвивати національно-патріотичне виховання в області.