У рамках роботи семінару ознайомлення з елементами нового освітнього простору

Школа як освітньо-культурний центр у Вишняківці сьогодні задовольняє запити громади в різних сферах суспільного буття. Традиційно заклад виконує головну свою функцію – надає освітні послуги. Коли було розпочато роботу щодо створення Нового Освітнього Простору (далі НОП),  усвідомлення того, що школа має бути центром розвитку громади, прийшло потім.

На початковій стадії створення було складно, тому що ідей було багато, а дійти до спільної думки було важко. Колектив замислювався над тим, щоб допомогу у створенні НОП надав професійний художник, адже серед педагогічних працівників особливого хисту до малювання не мав ніхто. Вже навіть було знайдено цю людину і все йшло до того, що вчителі лише будуть спостерігати, як хтось буде створювати простір для дітей. Можливо це стало тією рушійною силою, яка дала педагогам замислитися над тим, що невже вони не зможуть зробити всю ту красу самостійно. Так як часу було обмаль, діяти потрібно було рішуче і впевнено. Колективом був вибраний єдиний стиль, який би був однаково доцільним як для молодших, так і для старших класів. Саме головне, щоб це було не тільки гарно, а й повчально. До роботи долучилися майже всі працівники закладу, кожен хотів створити простір такий, який би захоплював всіх здобувачів освіти. Перед керівником закладу постала найголовніша задача - знайти на все кошти.  Але виявилося, що не така це й складна задача. Дізнавшись, що вчителі хочуть втілити таку гарну ідею, заради підростаючого покоління – ніхто їм не відмовив.

Значну суму коштів було виділено відділом освіти молоді та спорту, також допомогу надали депутати Соколівської сільської ради - Тарасенко Микола Миколайович та обласної ради - Кайдаш Юрій Анатолійович.

На створення НОП знадобився один тиждень, всі без винятку брали досить активну участь - хтось наносив ескізи, хтось розмальовував, а в когось уже народжувались нові ідеї. Тому чим далі, тим було цікавіше працювати, особливо після того, коли починав проглядатися результат і всі розуміли, що буде оригінально та цікаво. Після останнього етапу колективної роботи всі не вірили, що самостійно змогли створити таку красу.

Мудрець сказав, «Живи так - щоб люди, зіткнувшись з тобою, посміхнулися, а, спілкуючись з тобою, стали трішки щасливіше»

Саме для того педагоги школи створили заклад з НОП, щоби всі, хто бачить та відвідує його, хто в ньому навчається та працює, частіше посміхалися один одному, радо спілкувалися, були щасливими та впевненими, що їх майбутнє теж буде щасливим.

Учасники обласного семінару з великим задоволенням відвідали Вишняківську ЗШ та залишили заклад з приємними враженнями та позитивними емоціями.