Учасники обласного семінару відвідали КЗ «Карлівське НВО»

У контексті нових викликів, що постали перед країною, увагу педагогічного колективу КЗ «Карлівське НВО» було  зосереджено на формуванні в дітей високої патріотичної свідомості, правової культури, активної громадянської позиції.

Виховна робота у закладі освіти планується на засадах Концепції національно-патріотичного виховання та  здійснюється у таких напрямах:

- формування духовних цінностей українського патріота, любові до українського народу, його історії, рідної землі: (спортивні змагання «Мужні та сміливі», загальношкільні заходи «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине», «Любіть Україну свою», «Ми діти козацького роду»,  заходи до Дня Соборності України тощо).

- відновлення і вшанування національної пам'яті: (заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів, вшанування пам’яті героїв Крут, Героїв Небесної Сотні; військово-патріотична гра «Гарт», тема якої щороку присвячується подіям Другої світової війни; уроки мужності);

- формування мовної культури: (заходи до Дня української писемності та з нагоди Дня рідної мови, конкурси читців).

У Карлівському НВО бережуть пам'ять про воїнів, що загинули, захищаючи територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Такулистопаді2018 року школярі взяли участь у дитячому спортивному турнірі на Кубок імені Анатолія Бузуляка,загиблого сержанта 3 полку спеціального призначення.У пам'ять про свого земляка, Дмитра Панченка, 4 квітня діти посадили біля школи алею берізок.

У День пам'яті Героїв Крут, здобувачі освіти стали учасниками мітингу, який відбувся в Кропивницькому біля пам’ятної дошки братам Шульгіним.

З того моменту, коли Росія здійснила відкритий акт агресії та захопила в полон моряків, учні та вчителі використовують будь-яку нагоду, щоб висловити підтримку морякам: пишуть листи, створюють плакати, малюнки, виготовляють паперові кораблики, записують відеозвернення та розміщують інформацію про проведені акції в соцмережі.  З нетерпінням чекають на повернення свого земляка Романа Мокряка, випускника Крупської ЗШ, командира катера «Бердянськ». Вся шкільна родина також підтримує маму Романа, Мокряк Наталію Миколаївну, вчителя Карлівського НВО.  У знак солідарності з полоненими українськими моряками в школі відбулось підняття прапора ВМС ЗС України. У заходівзяли участь батьки військовополоненого Романа Мокряка.

Учасники семінару також підтримали акцію та написали свої листи-підтримки полоненим морякам.

Мета краєзнавчої роботи у школі полягає у відновленні історичної пам’яті, адже краєзнавство є невід’ємною складовою національної культури. Протягом навчального року організовується відвідування учнями музейних закладів Кіровоградщини. Проведено різноманітні заходи краєзнавчого напряму: «Земля моїх батьків», «Знай і люби свій рідний край», «Погляд у минуле» та інші. Одні з найкращих заходів, що проходять в Карлівському НВО, - це зустрічі з цікавими непересічними особистостями, які організовує для учнів педагог-організатор Мокряк Наталія Миколаївна. Так, протягом навчального року гостями школи стали відомі земляки: Ольга Кирилюк, молода авторка, викладач факультету філологі; А. Каретний, талановитий поет-земляк; Ю. Митрофаненко, кандидат історичних наук, викладач; І. Петренко, член Національної спілки краєзнавців України; В. Даценко, автор численних книг, нарисів, розвідок про рідний край.

Прикладом активності та громадянської самосвідомості є діяльність членів самоврядування (керівник Мокряк Н.М.). Шкільний парламент охоплює такі напрями патріотичного виховання:

- «Молодь пам’ятає» (охорона історичної спадщини);

- «Молодь захищає» (права дитини, головні свободи людини);

- «Молодь пізнає світ» (вивчення Європи та світу, країнознавчі проекти).

- «Молодь допомагає» (волонтерство).

Протягом навчального року відбувались зустрічіз волонтерами, які допомагають бійцям в зоні проведення АТО.Під час таких зустрічей учні передають військовослужбовцям продукти, листи, малюнки, обереги.УДень Збройних Сил України, в Карлівському НВО проходили військово- спортивні змагання між юнаками 10-го та 11-го класів. Гостями заходу стали учасники бойових дій Чистяков Сергій, Махно Сергій, Мокряк Микола.

Патріотичне виховання у школі – це систематична і цілеспрямована діяльність педагогічного колективу та батьків, спрямована на формування у дітей високої патріотичної свідомості.