На Кіровоградщині відбувся VI Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних ботаніків, який  проводив комунальний заклад «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді. Основними завданнями всеукраїнського заходу було  проведення польових ботанічних практикумів, під час яких учнівська молодь України ознайомилася з флорою дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки»та екосистемами степової зони Кіровоградської області. Також учасники заходу удосконалила свої знання та уміння пов’язані з виконанням дослідницької роботи з ботаніки.

Учасниками VI Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків були представники з Вінницької, Дніпропетровської,Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької  та Чернігівської областей.

Програма  всеукраїнського заходу складалася із теоретичної, практичної та конкурсної частин. Теоретична частина забезпечувалася творчими зустрічами з науковими працівниками  Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; практична частина - проведенням польових досліджень, навчальних екскурсій на території  дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки».Конкурсна частина включала  захист результатів польових досліджень та фотовиставку.

13 червня 2017 року в актовій залі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевськоговідбулося урочисте відкриття VІ Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків, на якому були присутні почесні гості:Коваленко Сергій Петрович, перший заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації; Таборанський Володимир Петрович, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації;Ковтунов Олександр Володимирович, директор департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації;  Іванова Ксенія Богданівна, методист другої категорії Національного еколого-натуралістичного  центру учнівської молоді;Бармак Ірина Миколаївна, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної освіти та здоров’я людини Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; Медвєдєва Ольга Володимирівна, завідуюча кафедри екології та охорони навколишнього середовища Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат біологічних наук, доцент.

Під час відкриття заходу учасники мали змогу переглянути фотовиставку «Рослини України, які підлягають особливій охороні», яка проводилась в рамках конкурсної частини VI Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків, а  також ознайомитися з територіями та об’єктами  природно-заповідного фонду України, які презентували команди  всіх областей.

На завершення першого дня представники експедиційних команд регіонів України відвідали культурно-мистецькі заклади і пам’ятки історії та культури м. Кропивницького.

14 червня 2017 року  розпочалося у юних дослідників навчальною екскурсією по території дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки» Долинського району, яку провели   працівники  цього закладу: Підтикана Г.В., Хоміч Н.В. та Нікулін К.В. Також, в цей день юні ботаніки провели регіональні ботанічні дослідження та підготувати про  їх результати звіт-презентацію. На завершення цього дня було організовано розважальну програму у тайм-клубі «Берлога» для дітей.

Урочисте закриття VI Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків відбулося  15 червня 2017 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Після підведення підсумків роботи почесні гості: Шатна Лідія Францівна, заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації і Гоменюк Ганна Олександрівна, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації провели нагородження учасників та переможців вищезазначеного заходу.

На підставі рішення членів журі всеукраїнського конкурсу:

Бармак Ірини Миколаївни, кандидата біологічних наук, старшого викладача кафедри спеціальної освіти та здоров’я людини Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;

Данилова Сергія Олександрович, головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти  та виховної роботи управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації;

Іванової Ксенії Богданівни, методиста другої категорії Національного еколого-натуралістичного  центру учнівської молоді;

Міцай Юлії Віталіївни, кандидата педагогічних наук, завідувача науково-методичної лабораторіївиховної роботи і формування культури здоров'я комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»;

Медвєдєвої Ольги Володимирівни, кандидата біологічних наук, доцента, завідуючої кафедри екології та охорони навколишнього середовища Центральноукраїнського національного технічного університету переможцями VI Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних ботаніків стали команди Вінницької,  Івано-Франківської, Донецької, Львівської, Кіровоградської, Львівської та Чернівецької областей, які були нагороджені Дипломами Національного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та кубками.