Спортивна громадськість Кіровоградщини відсвяткувала Олімпійський день

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко взяв участь в урочистій церемонії відкриття спортивного свята "Олімпійський день", що відбулася в Кропивницькому. На урочистості також завітали народний депутат України Костянтин Яриніч, голова облради Олександр Чорноіваненко, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, голова відділення НОК України в області Олександр Кузьмін та відомі спортсмени Кіровоградщини, тренери й учні спортивних шкіл.

Спортивна громадськість Кіровоградщини разом з українською та міжнародною спільнотою відзначає Олімпійський день щорічно в цей період, оскільки 23 червня 1894 року на Першому олімпійському конгресі в Парижі за ініціативи громадського діяча П'єра де Кубертена було створено Міжнародний олімпійський комітет та прийнято рішення про відродження Олімпійських ігор. Масові спортивні заходи в рамках Олімпійського дня проводяться з метою пропаганди здорового способу життя, залучення широких верств населення до регулярних занять фізичною культурою та спортом.

Вітаючи спортсменів та шанувальників здорового способу життя зі святом, Сергій Кузьменко зауважив:

– На свято завітало багато людей різного віку, різних професій, які "на Ви із спортом". Усім зрозуміло, що спортом займатися потрібно, адже очевидно, що він загартовує не лише тіло, а й характер, дає сили і можливості у подальшому долати життєві труднощі.

Очільник облдержадміністрації наголосив, що влада докладає максимум зусиль зі створення в школах Кіровоградщини сприятливих умов для занять фізкультурою і спортом: у рамках проекту "Здоров'я наших дітей" ремонтуються спортивні зали, закуповується спортивне обладнання та інвентар. Сергій Кузьменко зауважив, що вже восени у багатьох загальноосвітніх навчальних закладах області можна буде побачити вагомі результати реалізації зазначеного проекту.

Голова облдержадміністрації запевнив, що ця робота триватиме і надалі та разом з головою облради Олександром Чорноіваненком вручив провідним спортсменам області спортивний інвентар і сертифікати на придбання спортивного обладнання та екіпірування за кошти обласного бюджету. Отже, два сучасні велосипеди та сертифікат на суму 40 тис. грн. для придбання спортивної форми вручили збірній команді області з велосипедного спорту. Відповідні сертифікати на придбання обладнання та екіпірування також отримали: збірна команда області з важкої атлетики на суму 100 тис. грн., збірна команда області з легкої атлетики на суму 60 тис. грн., збірна команда області з бейсболу та софтболу на суму 20 тис. грн., збірна команда області з дзюдо на загальну суму 160 тис. грн., учасник збірної команди України зі стрільби кульової на суму 60 тис. грн., кандидат на участь у Дефлімпійських іграх 2017 року з плавання на суму 30 тис. грн., збірна команда області зі стрільби кульової також на суму 30 тис. грн.

Після вітальних промов і вручення подарунків найтитулованіші спортсмени області на чолі із заслуженим майстром спорту України з велоспорту, срібним призером ХХVІІ Олімпійських ігор 2000 року в Сіднеї Олександром Симоненком виконали почесну місію – урочисто підняли Олімпійський прапор. Завершилась святкова програма масовим оздоровчим пробігом головними вулицями обласного центру та спортивно-розважальною програмою у парку "Ковалівський". Кожен учасник пробігу отримав пам’ятний сертифікат за підписом президента НОК України Сергія Бубки, а наймолодший і найстарший учасники та спортивні сім’ї – призи від обласного відділення НОК України.