Стан підготовки інженерів у ВИШах проаналізували під час засідання круглого столу в облдержадміністрації

Сьогодні керівники місцевих підприємств та ВИШів області зібрались в облдержадміністрації аби проаналізувати стан підготовки фахівців інженерних спеціальностей на Кіровоградщині. У засіданні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та керівники профільних структурних підрозділів ОДА, представники громадських організацій.

Обговорюючи питання, учасники круглого столу вказали на одну із головних проблем сучасного ринку праці – недостатній рівень підготовки фахівців, зокрема, інженерних спеціальностей. Серед причин, що зумовили таку ситуацію, були названі зниження престижності окремих професій, невисокий рівень підготовки абітурієнтів, що вступають до технічних ВИШів області, недостатній рівень профорієнтаційної роботи та мотивації випускників.

Ректор Центральноукраїнського національного технічного університету Михайло Черновол вказав на труднощі та проблеми із якими стикається вища школа у процесі підготовки фахових інженерів. Вимоги сучасного виробництва до інженерно-технічних працівників окреслив голова обласного об'єднання організації роботодавців Павло Штутман.

За результатами обговорення, учасники засідання прийняли низку рекомендацій, що стосувалися як організації навчального процесу у ВИШах, так і участі місцевих підприємств у підготовці фахівців інженерних спеціальностей.

- В сучасному світі якісна підготовка інженерно-технічних працівників можлива лише за умов тісної співпраці навчальних закладів та підприємств, які вже відчувають кадровий голод. Лише за умов інтеграції навчального процесу з виробничою діяльністю ми зможемо готувати справжніх фахівців, - підсумував Сергій Коваленко.